Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Piotrków: władze kontra minibusy

Za Dziennik Polska...

"Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.

Świadczący usługi przewozowe Krzysztof Nowicz z Sulejowa chciał uruchomić nową linię z Piotrkowa do osiedla "Na skarpie" w Sulejowie. Nie było jednak mowy o tym, żeby przystankiem początkowym (i krańcowym zarazem) mógł być ten przy POW. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie powołał się na "analizę sytuacji rynkowej w ciągu komunikacyjnym ul. POW" oraz na decyzję komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego, która już w listopadzie 2004 r. opowiedziała się za ograniczeniem zawierania umów na korzystanie z przystanków w tym rejonie miasta. Drogowcy wyznaczyli przystanek przy ul. Grota-Roweckiego.

Problem w tym, że każdy kto chce jechać do Sulejowa lub gdziekolwiek poza miasto, kieruje swe kroki na przystanek przy POW. - Przyzwyczajeń ludzi się nie zmieni, dlatego wystąpiliśmy o możliwość zatrzymywania się na przystanku przy dworcu. Ludzie stoją i widzą, że jedzie autobus, którym mogliby dojechać do celu, ale możemy sobie najwyżej pomachać, bo stanąć nie wolno. To absurd - uważa Nowicz.

Okazuje się jednak, że zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, przystanki przy ul. POW są początkowe i krańcowe i nie mogą być traktowane jako przystanki pośrednie."

Marek Obszarny
Źródło: POLSKA Dziennik Łódzki


5 Responses to Piotrków: władze kontra minibusy

 1. Piotr Korzeniowski napisał(a):

  Proponuję napisać „wołami” na autobusach z nowej linii, że zgodnie z decyzją prezydenta miasta, przystanek początkowy znajduje się: tu i tu w odległości 100 – 200 m od przystanku tradycyjnego!

 2. kontraUE napisał(a):

  Widać, że wybory DEMOKRATYCZNE są blisko, a wadza nie ma nic do zaproponowania i żadnego sukcesu, a na następną kadencję należałoby się załapać. Jak zwykle w Piotrkowie jak wybory to mini-busy są beee i do odstrzelenia. Panie Piotrze nie ma innych spraw w Piotrkowie i UPR tylko minibusy? Proszę nie dawać się podpuścić na wytarte szlaki. Panie Piotrze nie ma Pan swego zdania na wypocone propozycje niejakiego Rynkowca Realnego i jemu podobnych? Naprawdę jest już z nami źle!!!

 3. pawel napisał(a):

  Jak widać, władz samorządowych nie stać nawet na to minimum, na które mogłyby pozwolić, gdyby tylko miały dobrą wolę – nie przeszkadzać ludziom, którzy chcą pracować. To naprawdę smutne, żałosne… Szkoda słów!!! Lepij żebrać o jałmużny z ŁUNJI EŁUROPEJSKIEJ i tworzyć miejsca pracy w biurokracji, z których ani miasto, ani kraj nie mają żadnego pożytku, bo są to miejsca pracy bezproduktywnej.

 4. kontraUE napisał(a):

  A najtragiczniejsze w tym całym Unijnym Europejskim Burdelu jest fakt, że skondinąd ludzie wykształceni, inteligentni, doświadczeni oraz mający wiedzę i potrafiący z niej korzystać idą na lep tych unijnych mrzonek zupełnie tak samo jak Realny Rynkowiec i Waldek lat 17 czy Mariusz lat 16,5. Dziś miałem rozmowę z PRYWATNYM(!!!)byznesmenem który stwierdził do państwowego urzędnika, że nie należy reprywatyzować majątku hrabiom, gdyż dany urzędnik jest jak hrabia albo i więcej. Czerń chce i pragnie komunizmu i wadzy, która będzie dawać co motloch zarząda. Musi wygrać czerwono-różowy diabeł, aby go tym mocniej pokonać do zupełnego zniszczenia. Trzeba ten proces przyspieszyć i nalezy głosować na PSLD i POPiS i podobne byty polityczne, a nie na UPR.

 5. Piotr Korzeniowski napisał(a):

  Szanowny Panie kontraUE zgadzam się z Panem w 100%, że nie demokratyzacja UPR-u,
  a wprost przeciwnie, zakonserwowanie monarchistycznego programu jest jak najbardziej Polsce POTRZEBNE! Mam na to swoje uzasadnienie, które mogę udostępnić jeżeli Pan uzna, że warto zapoznać się
  z moimi przemyśleniami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *