Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

PKW unieważniła wybory

Zacznę od sprawy podstawowej, a mianowicie od wyjaśnienia jakie prawne znaczenie ma akt podania się do dymisji! Słownik Języka Polskiego Państwowego Wydawnictwa Naukowego definiuje taki fakt w sposób następujący: Podać się do dymisji = złożyć rezygnację z zajmowanego stanowiska, urzędu.


Zatem skoro większość członków Państwowej Komisji Wyborczej podała się już do dymisji, co ogłoszono oficjalnie i publicznie, to wszelkie protokoły PKW podpisane po dniu dymisji mogą zostać uznane za nieważne, gdyż osobistość, która złożyła dobrowolnie rezygnację z zajmowanej funkcji nie posiada uprawnień do dalszego sprawowania dotychczasowego urzędu. Zatem dymisja PKW pociąga za sobą unieważnienie wyborów, gdyż zdymisjonowani członkowie PKW nie są już od chwili dymisji urzędującą Państwową Komisją Wyborczą.

Amerykanie przedstawiają taką sytuację trafnym powiedzeniem: "Nie można jednocześnie zjeść indyka i mieć indyka"! Zjedzony indyk już nie wyjdzie na wybieg!

Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku dymisji ze sprawowanego urzędu! Jeżeli złożyło się dymisję, to już  nie można dumnie zasiadać przed kamerą i udawać, że tej rezygnacji wcześniej nie było!

Rajmund Pollak


One Response to PKW unieważniła wybory

  1. paweł napisał(a):

    A czy nie jest tak, że ktoś tę dymisję musi przyjąć? I do czasu jej przyjęcia sprawuje się dalej funkcję?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *