Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Plastik nie podoba się pani Ries. Plastikowe sztućce na celowniku UE!

Parlament Europejski, zdecydowaną większością głosów poparł wprowadzenie zakazu sprzedaży w UE przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak plastikowe sztućce, słomki, talerze czy patyczki do uszu.


Unijni ustawodawcy uważają, że plastikowe przedmioty zanieczyszczają środowisko naturalne. Szczególnie dokuczliwe ma to być dla mórz i oceanów, gdzie plastik stanowi ponoć nawet 70 procent wszystkich zanieczyszczeń. Jak podają eksperci, plastikowe łyżeczki i talerzyki bardzo często odkrywane są we wnętrzach żółwi i ryb.

Za przyjęciem stanowiska głosowało aż 571 europosłów, 53 było przeciw, a 34 wstrzymało się od głosu. Główną inicjatorką głosowania była europosłanka Frederique Ries (na zdjęciu). Chce ona także, aby zająć się filtrami od papierosów. One też zawierają plastik. Jak czytamy na bankier.pl: "Państwa członkowskie UE mają dopilnować, aby przedsiębiorstwa tytoniowe pokrywały koszty zbiórki odpadów dla tych produktów, w tym transportu, obróbki i zbierania śmieci". Według zaangażowanej w walkę z plastikiem pani Ries, "jeden niedopałek papierosa może zanieczyścić od 500 do 1000 litrów wody, a wyrzucony na jezdnię będzie się rozkładał do dwunastu lat".

"Zabroń, zredukuj, opodatkuj, ale także zastępuj i ostrzegaj - rządy UE mają wiele opcji do wyboru. Od nich zależy mądry wybór, a do nas dalsze naciskanie w tej sprawie" - tłumaczy Ries.

S


2 Responses to Plastik nie podoba się pani Ries. Plastikowe sztućce na celowniku UE!

  1. Amergin napisał(a):

    „Postępy postępów”, w ZSRR co prawda nikogo środowisko nie obchodziło, ale ewakuowanie się do Brukseli i knucie z tamtejszymi socjalistami już tak.
    PS Ile patyczków do uszu znaleziono w oceanach?

  2. masd napisał(a):

    Wy piszecie o plastikowych bzdetach z UE czy jak się tam zwie ta europejska zaraza (Parlament E., Komisja E. albo Rada U.E.), a tu jest bardziej bezpośrednie zagrożenie dla ludzi, szczególnie młodych i dla dzieci. Ideologia i propaganda zboczeńców płciowych atakują nie tylko świat, a również Polskę. W tym szkoły w Polsce. Ciekawe jak te propagandowe bezecne ataki wyglądają na prowincji polskiej, w lokalnych i regionalnych mediach, szkołach i społecznych, różnych organizacjach. Ciekawy zestaw informacji jest na jednej ze stron, tzw. prawicowych. Czy w sieci i w realnym życiu podniesie się alarm i skuteczny, a energiczny sprzeciw? Zdemoralizowanie naszego, mojego Narodu, moich Rodaków jest ogromne, co wskazują wyniki wyborów, gdzie wygrywają kłamcy, oszuści, przestępcy, obscenicy i krętacze. I to nie tylko na poziomie ogólnopolskim, krajowym, lecz regionalnym i lokalnym. Czy będzie reakcja i działanie resztek i w mniejszości, zdaje się, uczciwych ludzi? Skomasowanie w jednym miejscu informacji o atakach i działaniach zboczeńców jest porażające, lecz prawdziwe – https://www.pch24.pl/teczowi-nacieraja–homoseksualna-indoktrynacja-wdziera-sie-do-polskich-szkol–raport-pch24-,63715,i.html Rycerze Dobra, Prawdy, Miłości, Uczciwości do dzieła!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *