Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Platforma zakazów

Unia Polityki Realnej uważa, że rządowy projekt dotyczący chowania papierosów pod ladę jest absurdem i nadaje się co najwyżej na primaaprilisowy żart.

Projekt Ministerstwa Zdrowia zakłada, że z półek sklepowych znikną paczki papierosów, a sprzedawca nie będzie mógł poinformować klienta, jakie marki można u niego kupić. Klient będzie musiał sam zgadywać jakie marki są dostępne.

„Rządowi po prostu odbiło. To się nie mieści w głowie, że można wpaść na taki pomysł. Apelujemy do rządu, żeby natychmiast zrezygnował z tego projektu i zajął się sensownymi tematami” – mówi prezes UPR Bolesław Witczak. Projekt miał w tym tygodniu wpłynąć do Sejmu.

„Taki sposób myślenia może mieć nieprzewidywalne konsekwencje. Następnym krokiem jest chowanie pod ladę alkoholu, a potem już tylko wprowadzenie prohibicji” – mówi prezes Witczak i dodaje: „Równie dobrze można by zakazać sprzedaży słodyczy albo hamburgerów. Przecież otyłość powoduje wiele groźnych, śmiertelnych chorób”.

UPR podkreśla, że należy zdecydowanie bronić wolności dorosłych Polaków do dokonywania samodzielnych wyborów.

Źródło: www.upr.org.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *