Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Podpisze?

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli tylko Irlandczycy powiedzą „TAK” traktatowi lizbońskiemu, on sam podpisze traktat w przyszłym tygodniu. W imieniu prezydenta głos zabrał jego minister Paweł Wypych.

– Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego kompromisu. Odkładając złożenie podpisu, prezydent chciał jedynie podkreślić, że nie ma w Europie narodów ważniejszych i mniej ważnych, czyli większych i mniejszych. W Unii Europejskiej wszystkie narody są równe i nie można wywierać presji na mały, ale bohaterski naród o losach nieco podobnych do naszego kraju – powiedział Wypych.

PS/DGP

Od redakcji: Mam nadzieję, że mimo zamieszania związanego z tzw. aferą hazardową, poseł Antoni Macierewicz dwoi i się i troi, byleby tylko zebrać wymaganą ilość podpisów pod wnioskiem do TK o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z polską konstytucją. Bo na pana prezydenta Kaczyńskiego to chyba nie ma już co liczyć…


7 Responses to Podpisze?

 1. paweł napisał(a):

  Panie pośle Macierewicz, posłanki i posłowie niechętni traktatowi!!! Zobaczcie co robią Wasi koledzy z Czech! Weźcie z nich przykład!!! Przynajmniej spróbujcie!!!
  http://www.rp.pl/artykul/36,370441_Traktat_Lizbonski_zaskarzony_w_Trybunale_Konstytucyjnym.html

 2. Piotr Korzeniowski napisał(a):

  Jeżeli zabraknie sprawiedliwych wśród polskich posłów, to można sięgnąć po podpisy senatorów. Prawdopodobnie zsumowane podpisy posłów i senatorów też będą ważne!

 3. Wojciech Perczak napisał(a):

  Cała nadzieja w Czechach i Irlandii. Nadzieja, że Irlandczycy powiedzą NIE, a Czesi zdążą COŚ wymyśleć.

 4. Romek napisał(a):

  Cała nadzieja w tym że Irlandczycy i Czesi jednak powiedzą TAK. A jeśli powiedzą NIE to należy utworzyć tzw. Unię 2 prędkości. Czesi i Irlandczycy powinni mieć tam status zbliżony do statusu państwa tylko stowarzyszonego z UE – z ograniczonymi prawami wpływania na politykę UE.

 5. Wojciech Perczak napisał(a):

  29 września grupa czeskich senatorów, reprezentujących głównie prawicową Obywatelską Partię Demokratyczną (ODS), złożyła w Trybunale Konstytucyjnym zapowiadany od dawna wniosek o zbadanie zgodności Traktatu Reformującego Unię Europejską z ustawą zasadniczą.

  Na prośbę autorów wniosku prezydent Vaclav Klaus postanowił odłożyć podpisanie Traktatu Lizbońskiego, ratyfikowanego już przez obie izby czeskiego parlamentu.

 6. Wojciech Perczak napisał(a):

  Traktat nicejski został odrzucony przez Irlandię w I referendum (czerwiec 2001), przyjęty w II referendum (październik 2002).

 7. Piotr Korzeniowski napisał(a):

  Panie Romku Polska NIE BĘDĄC UCZESTNIKIEM Eurosojuza przekroczy „prędkość światła”!
  Czyta Pan i czyta teksty na Prokapitalizm.pl,
  ale nic z tej lektury do Pana świadomości nie dociera!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *