Rabini z Europy chcą rozwoju żydowskiej edukacji w Polsce

Najważniejszą sprawą - z punktu widzenia rabinów - jest w Polsce inwestowanie w szkolnictwo. Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie - twierdzi Michalkiewicz Czytaj więcej »

 

Polacy są przeciwni szkodliwym przepisom z Unii Europejskiej

Wolnorynkowy Instytut Globalizacji przedstawił w Warszawie badania opinii publicznych z których jednoznacznie wynika że Polacy są przeciwni szkodliwym przepisom Unii Europejskiej, które nieustanie w wielkiej ilości zalewają Polskę. Już 90% przepisów wprowadzanych w Polce narzucają Polakom wszechwładni biurokraci z Brukseli.Według badań przeprowadzonych, w ramach kampanii „Prawo dla ludzi” Instytutu Myśli Gospodarczej, przez CBOS dla Instytutu Globalizacji, aż 57% Polaków, uważa że większa ilość regulacji prawnych UE ogranicza wolność wyboru obywateli oraz wolność prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Tylko 25% Polaków ma w tej kwestii złudzenia co do skutków integracji z Unią Europejską. Na korelacje zdrowego rozsądku i świadomego katolicyzmu wskazuje to że 84% respondentów deklarujących się jako osoby religijne było przeciwnych przepisom z UE.

Polacy nie mają też złudzeń co do skuteczności prohibicji. Aż „69 proc. ankietowanych uważa ponadto, że ograniczenie dostępności używek nie prowadzi do zaprzestania ich stosowania, lecz powoduje zastąpienie konsumpcji produktów legalnych, produktami nielegalnymi – pochodzącymi z czarnego rynku lub przemytu”. Tylko 20% ankietowanych wierzyło w skuteczność prohibicji.

Jan Bodakowski


7 Responses to Polacy są przeciwni szkodliwym przepisom z Unii Europejskiej

 1. Wojtek.S. napisał(a):

  Na zachodzie kraje są bardziej eurosceptyczne niż na wschodzie. Ale widać, po wynikach i tutaj możemy liczyć na powolną zmianę nastrojów. UE cały czas będzie dążyć do rozszerzenie swoich kompetencji. Ciekawe tylko kiedy pierwszy kraj może odłączyć się od tego cyrku i pociągnąć za sznurek aby cały ten namiot padł na ziemię.

 2. Normalny napisał(a):

  Zgadzam się z Tobą, Wojtku, we wszystkim, z wyjątkiem jednego: UE nie dąży do rozszerzenia swoich kompetencji, tylko raczej do rozszerzenia swoich niekompetencji:-). A tak bardziej na serio – te badania może i są pocieszające, ale Polacy cierpią niestety na swoiste rozdwojenie jaźni. Ciągle narzekają na biurokrację, skomplikowane przepisy, nieuczciwość polityków czy urzędników, ale z drugiej strony uważają, że jednak interwencjonizm państwowy jest konieczny, bo bez niego nie dalibyśmy sobie rzekomo rady. Polacy chcieliby mieć wolność i niskie podatki, a równocześnie rząd-przedszkolankę, która będzie ich karmić, zabawiać i pomagać robić siusiu:-). Co gorsza nie są w stanie zrozumieć, że tego nie da się pogodzić…

 3. Marko napisał(a):

  Polacy to jeden z bardzo samodzielnych narodow, ktory pokazal wiele razy, ze potrafi sobie swietnie radzic dzieki swojej przesiebiorczosci. Wcale nie potrzebuje zadnej przedszkolanki do karmienia. Poza tym ogolne haslo „interwencjonizm panstwowy” co oznacza? jesli juz pada to nalezy to uszczegolnic. Jaki zakres? Co to ma byc? Przeciez nie kazdy obywatel Polski moze i chce zostac „byznesemen”. 20-30 % byc moze chce i potrafi prowadzic firmy. Co z reszta? Dlaczego tzw, intwerncjonizm panstwowy ma byc zly? Chiny, Norwegia, Szwecja…I na drugim biegunie USA. Co w tym kraju jest swietne, mimo jego gospodarczej wolnosci?

 4. Mazurek napisał(a):

  Z racji małego zaludnienia Polski i naszej ekonomii jesteśmy skazani na wypaczenia naszego kapitalizmu, bo nie możemy się równać potęgom obcych narodowych, bankowych, prywatnych lub korporacyjnych kapitałów. I właśnie tu leży zadanie państwa w postaci tworzenia takiego prawa by obcy uy nas inwestowali na naszych warunkach i nie mogli tworzyć monopoli, wykupywać polskich firm, miażdżyć polskiego mikrokapitału narodowego… a pomagać mu się rozrastać.
  Polska musi rosnąć i potrzebny jest nam nie tylko wolny rynek, ale również odpowiedzialne państwo oraz świadomi obywatele, patrioci, którzy zadbają o siebie i o swoje rodziny by naród szybko rósł w liczbie i sile.

 5. Paweł napisał(a):

  Zgoda. Ale czy da się to zrobić bez przepędzenia na cztery wiatry tych, co kręcą nami od lat? I tu zaczynają się schody. Długi marsz przed nami

 6. Marko napisał(a):

  Wszystko sie da, tylko trzeba wiedziec czego sie chce. Trzeba postawic na panstwo gospodarcze, potencjal Polska ma ogromny, trzeba tylko tym zaczac sensownie zarzadzac. zadnych obcych bankow, rzadow czy korporacji. To Polska moze powolac wlasna kase stymulujaca rozwoj gospodarczy, bo do startu trzeba jakiegos srodka wymiany. Pod niego sa surowce, maszyny i know how ludzki. Trzeba przestac handlowac z USA, Francja czy Niemcami. Trzeba zaczac handlowac z firmami tych krajow, tak samo gnebionymi tam na rynku jak te polskie wlasne. Tu sie to rozkreci z dnia na dzien. Koncern ma monopol bo jest chroniony przez Lige Oszustow, ale to sie moze szybko skonczyc kiedy jego miejsce na rynku zajma inne firmy, dzisiaj stojace w cieniu.

 7. Wojtek.S. napisał(a):

  Monopole są chronione przez interwencjonizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *