Kard. Wyszyński: Przez pracę do zbawienia. Prymas Tysiąclecia o ekonomii

W kazaniach Kardynała Stefana Wyszyńskiego pojęcia ekonomiczne pojawiają się bodaj tak często, jak teologiczne Czytaj więcej »

 

Polacy wycofują swoje oszczędności z banków. W co warto inwestować?

Jeżeli np. bank PeKaO SA, albo jak kto woli „UniCredit” oferuje przy lokacie na 9 mies. mniej niż 2% w stosunku rocznym, to lepiej poszukać sobie bardziej intratnej formy zabezpieczenia własnych pieniędzy przed inflacją.Co ciekawe ten sam bank proponuje pożyczki w wysokości 5000 zł za… bagatela 15,99% lub żąda 14%  w stosunku rocznym. Gdzie można lepiej zainwestować?

Kto zaryzykował w pierwszej połowie 2013 roku i wycofał oszczędności z banków, a potem kupił akcje takich spółek jak PKO BP czy Mennica, ten w październiku mógł je sprzedać ze znacznym zyskiem. Obecnie nasza giełda jest już prawdopodobnie na szczycie i warto zachować ostrożność z zakupem większej ilości akcji.

Kiedyś Polacy kupowali dolary USA, ale teraz amerykańska waluta jest coraz bardziej ryzykowna, a pozycja euro jest jeszcze bardziej niepewna. Paradoksalnie na najmocniejszą walutę świata wyrasta chiński juan, którego handlem zajmuje się niewiele kantorów w naszym kraju, gdyż jest to waluta trudno dostępna na naszym rynku.

Warto inwestować we własne zdrowie i zamiast trzymania pieniędzy na lokatach, udać się w podróż marzeń lub kupić sobie rower, narty itp. sprzęt do uprawiania sportu.

Niektórzy inwestują w złoto, ale jak wykazuje praktyka wielu wieków, znacznie bardziej rentowne od złota jest inwestowanie w ziemię. Złoto może ktoś ukraść, a kradzież pola lub działki rekreacyjnej już nie jest taka prosta.

Kiedyś dobrą inwestycją było kupno nowego samochodu, natomiast obecnie nowy samochód traci na wartości już zaraz po wyjeździe z salonu. Warto natomiast zainwestować w stare samochody takie, które były wyprodukowane ponad 50 lat temu i są jeszcze na tyle sprawne, że zostały dopuszczone do ruchu na drogach publicznych.

Czy warto inwestować w fundusze emerytalne? A kto nam zagwarantuje, że następnym posunięciem PO po zjeździe dolnośląskim nie będzie opodatkowanie wkładów w funduszach emerytalnych?

Skoro opodatkowano kiedyś „tymczasowo” oszczędności Polaków zdeponowane w bankach, to wybrani demokratycznie posłowie koalicji PO-PSL mogą przecież odkryć nowe źródła finansowania nieudolności polityków rządzących naszym krajem.

Rajmund Pollak


4 Responses to Polacy wycofują swoje oszczędności z banków. W co warto inwestować?

 1. balbo napisał(a):

  Nieruchomości magazynowe, ale zakładając posiadanie kapitału. A tutaj mówimy o dużych pieniądzach, wyrażanych w milionach. Przy czym potencjał inwestycyjny jest tym bardziej duży. Tylko kto ma te środki na przejęcie hal od jartomu?

 2. brano napisał(a):

  Kasa teraz głównie idzie w nieruchomości. Przecież JARTOM od lat nie miał tak dobrych wycen. Zatem logiczne, że zainteresowanie takimi przejęciami musi być spore.

 3. pawlon napisał(a):

  Pod Warszawą, ale również i w mieście stoi kilka wolnych hal magazynowych, w które faktycznie warto wejść. Generalnie w tych okolicach okazji jest bardzo dużo, kwestia tego czy rynek znajdzie na nie środki, bo teraz faktycznie można fajnie zainwestować.

 4. hostels napisał(a):

  JARTOM – hale magazynowe, nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach – takie inwestycji jest całe mnóstwo. Sztuką jest jedynie wykorzystanie okazji jakie się dzięki temu pojawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *