Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Polska się cofa gospodarczo i moralnie

Heritage Foundation po raz kolejny ogłosiła ranking wolności gospodarczej. Polska zajmuje w nim 71 pozycję. Jesteśmy daleko w tyle za takimi krajami jak Gruzja, Botswana, Urugwaj, Peru czy Kostaryka. Liderem rankingu jest – już od 16 lat – Hongkong. Tuż za nim Singapur, Australia i Nowa Zelandia. Listę zamykają: Kuba, Zimbabwe i Korea Północna. Publikujący wyniki rankingu „Puls Biznesu” ironizuje, że 71 miejsce Polski jest dziwnie niskie jak na rządy rzekomo „liberalnej” Platformy Obywatelskiej. „Obiecywano nam drugą Irlandię, a ledwo wyprzedzamy Ugandę, Namibię, Kirgizję czy Paragwaj” – pisze gazeta.

Serwis internetowy Fundacji PAFERE poprosił o komentarz do wyników rankingu i pozycji w nim Polski prezesa PAFERE, p. Jana M. Małka. Oto fragment jego wypowiedzi:

„(…) Jest to smutna wiadomość zważywszy na to, że rozwój gospodarczy i powstawanie dobrobytu są proporcjonalne do zakresu wolności gospodarczej obywateli. Wskazuje ona na materialne cofanie się Polski w stosunku do innych krajów. To cofanie się wydaje się też być w pewnym stopniu wskaźnikiem … postępującego upadku moralnego polskiego społeczeństwa.

Wolność gospodarcza jest nierozłącznie związana z poszanowaniem własności prywatnej, gdyż prawo do własności oznacza wolność w suwerennym dysponowaniu swą własnością również w działalności gospodarczej. Jeśli państwo, lub ktoś postronny ogranicza czy pozbawia kogoś innego tego prawa, to tym samym szkodzi sprawie wolności i przyczynia się do szerzenia się biedy”…

Cały komentarz Jana M. Małka na stronie www.pafere.org…

Opr. PS

Przekaż 1 proc. podatku na PAFERE – KRS: 0000278610


11 Responses to Polska się cofa gospodarczo i moralnie

 1. jewrej napisał(a):

  Wytępimy sierpem, młotem z patriotyzmu i honoru katolicką goj ciemnotę. PO Geremku, Mazowieckim i Michniku jak sanhedryn polski Rząd i Sejm nam cymes stoi, grubą kreską faryzejsko więc kiwamy, przestraszonych ciemnych goi. POlski ludek wciąż medialnie ogłupiamy. Z WSI przez 24h na TVNie, Polsacie i Super Stacji cymesowo i Wyborczo, gramy. Więc POparcie gojów mamy!!! My pogromy chrześcijan w mediach przemilczamy, klechów jak ciemniaków wyszydzamy, rządy różnych krajów w poprawności politycznej kasą wciąż trzymamy i lichwiarsko w naszych bankach zadłużamy. Genitalia jako sztukę my na krzyżach chrześcijańskich zawieszamy, prostytutki i lesbijki na Madonny namaszczamy a świat cały z krzyży oczyścimy bo symbole satanistów w szkołach zawiesimy. W gej paradach a nie w szkołach wyćwiczymy tolerancję i z tych gojów katolików Urban z Palikotem i Senyszyn wraz ze Środa zrobią jewrejczyków. By mohery nam skruszały, nie Jezusa a Pottera POkochały, Michnik z TVNem i Polsatem, Super Stacją i Wybiórczą wbija im do pały, lęki trwogi i kompleksy, że narodów jewropejskich są zakałą, bo lesbijkom oraz gejom, dzieci chować, edukować lewicowo zabraniają i skrobanki z eutanazją oraz czary z satanizmem wykluczają. A nasz Owsiak to na WOŚPie milionowy robi Cash, by na Woodstock gojów gonić już zaćpanych i nachlanych. Tarza głupków w szczynach w błocie, tak należy się hołocie.Doda choć miernota gołą dupą, nie talentem na instynktach gojów gra. Wojewódzki psim odchodem w polskie barwy i patriotyzm sra. Che Guevarę z trockistami, anarchicznie propaguje. Skołowany POlski ludek na lewicę, liberałów wciąż głosuje. Rywin z Kutzem i POlańskim cymes gojom świat filmują, więc Polaczkom we łbach zwoje się prostują. Lis z Durczokiem, Paradowska i Daukszewicz faryzejsko, Urbanowo na łby polskie koszer srają a Sekielski z Morozowskim goj ciemnotę POuczają. Narkomani, wazeliniarze, łapówkarze, pedofile, aferzyści to najlepsi dziennikarze, POlitycy i artyści.

 2. SF-B52 napisał(a):

  Ciekawa rzecz, że HONK-KONG od niepamiętnych czasów był zależny od innych – czyli zależność polityczna = wolność gospodarcza? Czy tak należy rozumieć procesy historyczne czy jest to jedynie specyfika azjatycka, a może jeszcze coś innego?

 3. SF-B52 napisał(a):

  Socjaliści, demokraci, liberałowie, komuniści i wiele innej lewackiej swołoczy jest na tym łez padole bardzo wiele – to dlaczego ich jeszcze popieramy? Z nie wiedzy oraz zdrowego myślenia nawet mając tę wiedzę!!!

 4. Przemek napisał(a):

  To kogo polecasz popierać SF-B52?

 5. wiktor napisał(a):

  Liberałowie to nie lewacy.

 6. Lucid napisał(a):

  To że Tusk przywłaszczył sobie miano „liberała” nie znaczy że nim jest. Jest zwykłym kolektywistą, który postanowił zniszczyć swymi działaniami ideę liberalizmu. W ten sposób ludzie tacy jak SF-B52 nie wiedzą co jest co. Już nawet nie szukają informacji o wolności bo nie potrafią jej odróżnić od uciśnienia – oto jak potężna jest moc propagandy.

  Każdego rozgarniętego człowieka, gotowego na naukę o alternatywie dla tusków, kaczek i komuchów zapraszam do lektury wszystkich tekstów zamieszczonych tutaj:
  http://www.kapitalizm.republika.pl/kontakty.html

 7. winiaszpiwoż napisał(a):

  Liberałowie i liberalizm, demokracja i demokraci, socjaliści i socjalizm, komunizm i komuniści, marksiści i marksizm i wiele, wiele, wiele innych lewicowych prądów politycznych i ideologii społecznych i gospodarczych są ZŁEM. Złem, które poprzez swe zdeprawowane sługi na pokuszenie ludziom podsuwa diabeł zwany również czartem lub szatanem. Dlatego ludzie powinni z tymi pokusami walczyć, nie tylko modlitwą, lecz przede wszystkim własnymi dobrymi czynami i słowami.

 8. pawel napisał(a):

  Ale liberalizm rozumiany jako wolna gospodarka chyba jest dobry? Czy nie?

 9. wiktor napisał(a):

  Oczywiście, że jest dobry. Ale nie można ograniczać go tylko do gospodarki.

 10. winiaszpiwoż napisał(a):

  Liberalizm rozumiem jako wolność gospodarowania przez jednostki czy szerzej wolność ekonomiczna, oparta na zasadach moralnych wynikających z katolicyzmu. Chyba zdrowa odpowiedź? Na pewno nie dla wszystkich, zawsze jest jakiś oszołom lewicowy utopista o różnych odcieniach różu, czerwieni i brązu. I ci są najbardziej niebezpieczni, gdyż kłamstwem i tanim populistycznym poklaskiem zjednują sobie czerń i tłuszczę, szczególnie widoczną w demokratycznych wyborach.

 11. Win napisał(a):

  Zawsze bawią mnie stwierdzenia w stylu:
  „Jesteśmy daleko w tyle za takimi krajami jak Gruzja, Botswana, Urugwaj, Peru czy Kostaryka”

  Typowy objaw Polskiego egocentryzmu. A w czym my niby mamy być tacy lepsi od krajów jak Urugwaj, Peru czy Kostaryka?

  Nam wię wydaje, że jesteśmy nie wiadomo czym a to bzdura. Nasza rola w historii jest nieco większa ale WYŁĄCZNIE z powodu położenia – między Niemcami a Rosją/Związkiem Radzieckim. Sami nic nigdy nie stanowiliśmy (o dawnych czasach zapomnijmy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *