Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Polska znów kupiła złoto!

Portal Bankier.pl wyliczył, że w ostatnim czasie, a dokładnie - we wrześniu br., skarbce Narodowego Banku Polskiego wzbogaciły się o 4,3 tony złota. Swoje wyliczenia portal opiera na danych opublikowanych przez sam NBP.


"Wynika z nich, że na koniec września wartość złota w oficjalnych rezerwach NBP wyniosła 4438,9 mln dol. wobec 4357,5 mln dol. miesiąc wcześniej" - podaje bankier.pl. Na koniec września NBP posiadał 3,751 mln uncji złota. To więcej niż na koniec sierpnia, kiedy w skarbcu odnotowano o 140 tys. uncji mniej. "Oznaczałoby to, że we wrześniu NBP nabył 4,34 tony złota, powiększając rezerwy do 116,66 ton" - czytamy.

Pierwsze informacje o tym, że Polska, po raz pierwszy w XXI wieku zakupiła złoto, pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Według informacji medialnych zakupy miały być dokonane w lipcu i sierpniu 2018 r. Łącznie miało to być 9,4 tony cennego metalu.

Prezes NBP, Adam Glapiński, nie udziela informacji na ten temat. Odsyła do rocznego raportu, w którym struktura rezerw NBP będzie szczegółowo opisana.

P


One Response to Polska znów kupiła złoto!

  1. pawel napisał(a):

    Dyskusja na Wykop.pl nt. powyższego tekstu
    https://www.wykop.pl/link/4574213/polska-znow-kupila-zloto/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *