Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Polski górnik został świętym

Kanonizacja Jana Pawła II, stała się okazją do wydania w ramach Pocztu Gwarków Śląskich książki pod tytułem „Polski górnik został świętym”. Pozycja zawiera opis drogi Karola Wojtyły do świętości począwszy od pracy jako robotnik w kamieniołomie w Zakrzówku koło Krakowa.


Ukazuje wpływ osobowości Papieża na kształtowanie się tożsamości ludzi pracy. Gromadząc obszerny materiał faktograficzny podjęto próbę ukazania w nowym świetle związków łączących śp. Ojca Świętego z górnikami (węgla i soli) południa Polski. Zamieszczone zostały m.in. zdjęcia ze wspólnych spotkań Papieża z górnikami.

Pozycję opracował Zespół Redakcyjny pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Bronisława Barchańskiego z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Polacy powinni pamiętać,  że nasz papież był w młodości m.in.  górnikiem.

Książkę można nabyć m.in. w siedzibie Bractwa Gwarków w Katowicach, przy ul. Kilińskiego 15, Tel. 519 318 850, 519 318 856

RP

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *