Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Polski górnik został świętym

Kanonizacja Jana Pawła II, stała się okazją do wydania w ramach Pocztu Gwarków Śląskich książki pod tytułem „Polski górnik został świętym”. Pozycja zawiera opis drogi Karola Wojtyły do świętości począwszy od pracy jako robotnik w kamieniołomie w Zakrzówku koło Krakowa.


Ukazuje wpływ osobowości Papieża na kształtowanie się tożsamości ludzi pracy. Gromadząc obszerny materiał faktograficzny podjęto próbę ukazania w nowym świetle związków łączących śp. Ojca Świętego z górnikami (węgla i soli) południa Polski. Zamieszczone zostały m.in. zdjęcia ze wspólnych spotkań Papieża z górnikami.

Pozycję opracował Zespół Redakcyjny pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Bronisława Barchańskiego z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Polacy powinni pamiętać,  że nasz papież był w młodości m.in.  górnikiem.

Książkę można nabyć m.in. w siedzibie Bractwa Gwarków w Katowicach, przy ul. Kilińskiego 15, Tel. 519 318 850, 519 318 856

RP

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *