Czy przedsiębiorca może zostać świętym?

Szkoda, że mówienie w kościele katolickim o zysku w biznesie uważa się ciągle za coś, co nie idzie w parze ze świętością Czytaj więcej »

 

Porzucą dolara ale jeszcze nie teraz

Czy narodowe waluty krajów euroazjatyckich zastąpią w rozliczeniach między nimi dolara i euro? Nie jest to wykluczone. Zapowiedział to właśnie przewodniczący komitetu dyrektorów Rosyjskiej Narodowej Rady ds. Płatności, Aleksander Muryczew.


Pozycja dolara i euro jest więc zagrożona. Ale jeszcze nie teraz. Plany dotyczą lat 2025-2030. Jak podaje portal bankier.pl, pozytywnie do idei rozliczeń w narodowych walutach odnosi się także przewodnicząca komisji ds. rynku finansowego w rosyjskiej Dumie Państwowej, Natalia Burykina. Miała ona stwierdzić, że odwrót od dolara i euro ma sens.

Unia Euroazjatycka powstała w 2014 roku. Ma ona stanowić przeciwwagę dla Unii Europejskiej. W jej skład wchodzą: Rosja, Białoruś, Kazachstan i Armenia. Stany Zjednoczone zdają sobie sprawę z zagrożenia jakim może być dla nich odwrócenie się Rosji i jej sojuszników plecami do dolara. Manipulowanie cenami ropy i próba zniszczenia tym sposobem rosyjskiej gospodarki wybitnie tego dowodzi. Kto wie, czy działania te nie przyspieszą decyzji Rosji o zmianie polityki finansowej.

L


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *