Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Poseł Antoni Macierewicz odpowiada na nasz apel!

Portal Prokapitalizm.pl otrzymał odpowiedź od Pana posła Antoniego Macierewicza w związku z wystosowanym przez nas do niego apelem o zaskarżenie Traktatu Lizbońskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Publikujemy tę odpowiedź w całości.

Warszawa, dn. 30 września 2009r.

Biuro poselskie
Antoniego Macierewicza
ul. Hoża 62/1
00-682 Warszawa
tel/fax 022-622-47-80

Szanowni Państwo,

Dziękuję najmocniej za żywy odzew na moją zapowiedź, iż będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności z Konstytucją RP traktatu z Lizbony. Traktuję to jako poparcie dla mnie, a przede wszystkim dla Polski.  Wniosek ten jest już gotowy, jego skuteczne złożenie w Trybunale Konstytucyjnym wymaga jednak podpisu 50 posłów (Konstytucja RP, art. 191, ust. 1, pkt. 1). Niestety do tej pory nie udało się zebrać niezbędnej liczby podpisów. Nie wątpię jednak, że tak się stanie i to bez względu na losy referendum w Irlandii.

Z tonu, niektórych listów zamieszczonych na portalu Trybunalscy.pl można by wnioskować, iż sądzą Państwo, że zaskarżenie Traktatu zależy wyłącznie ode mnie. Niestety tak nie jest. Dlatego byłbym zobowiązany tym wszystkim, którym naprawdę leży na sercu dobro Polski, by zwrócili się z apelem w tej sprawie do innych Posłów, których stanowisko nie jest jeszcze jasne. Wydaje się też, że warto wystąpić z takim wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Szcześniaka zgodnie z regulacją art. 191, ust. 1, pkt. 3 Konstytucji RP.

P.S. W roku 2004 byłem przedstawicielem wnioskodawców prezentującym przed Trybunałem Konstytucyjnym stanowisko, iż Traktat akcesyjny jest niezgodny z Konstytucją RP. Trybunał wniosek oddalił, ale potwierdził równocześnie, że Konstytucja RP jest najwyższym prawem Rzeczpospolitej Polskiej; nadrzędnym wobec wszystkich innych uregulowań. W tamtym czasie niezbędne podpisy pod wnioskiem zbierałem przez miesiąc z pomocą trójki kolegów Posłów z koła RKN. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy obecnie ten czas nie będzie dłuższy.

Z poważaniem
Antoni Macierewicz
Poseł na Sejm RP
okręg nr 10
Piotrków Trybunalski

Od redakcji: Bardzo dziękujemy  tym wszystkim, którzy – wbrew różnym malkontentom – wsparli nasz apel do Pana posła Antoniego Macierewicza, a Panu posłowi dziękujemy za odpowiedź i za to, że nie pozostał on głuchy na nasz głos. Odpowiedź Pana posła uświadamia nam, że walka jest o wiele trudniejsza niż mogło się to nam początkowo wydawać. Cóż, pozostaje nam wspieranie starań Pana posła Macierewicza oraz dalsze bombardowanie tych parlamentarzystów, którzy – przynajmniej – deklarowali, że są przeciwni Traktatowi Lizbońskiemu. Panie i Panowie posłowie: Mularczyk, Giżyński, Górski, Dziedziczak, Sobecka, Kruk, Rokita, Kowalski… Wesprzyjcie posła Macierewicza! Namawiajcie innych swoich kolegów i koleżanki, by nie bali się złożyć podpisu pod wnioskiem do TK. Każda możliwość opóźnienia wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego to szansa na to, że nie wejdzie on w życie w ogóle… Drodzy Czytelnicy Prokapitalizm.pl, nie ustawajcie w próbach oddziaływania na parlamentarzystów ze swoich okręgów wyborczych. Jak widać, nie jest łatwo, ale też nie wszystko jeszcze jest przesądzone!


162 Responses to Poseł Antoni Macierewicz odpowiada na nasz apel!

 1. masd napisał(a):

  Prawo prawem a zasady i ocena moralna i etyczna?

 2. kamil napisał(a):

  dlatego napisałem „teoretycznie”.

  trzeba by wynaleźć jakiś antonim słowa „obstrukcja”, bo właśnie to robi Komorowski.

 3. SF-B52 napisał(a):

  Rządy, prezydenci i parlamenty ostatnich 20 lat powinno się określić jako rządy, parlamenty i prezydenci ZDARDY, tak NARODOWEJ jak i PAŃSTWOWEJ. Wszystkich co głosowali lub namawiali do Jewrepejskiej Unii należałoby postawić przed trybunałami, a następnie przed plutonami egzekucyjnymi lub na szafocie. Tylko jak to zrobić w demokracji, gdzie miliony chce mieć odmrożone uszy bo tak powiedzieli narodowi mędrcy i tak jest dobrze.

 4. SF-B52 napisał(a):

  Jak podaje strona ‚trybunalscy.pl’ w piątek, 25.VI.2010 w sali weselnej „Wenecja” przy ul.Przemysłowej odbędzie się spotkanie o 18.oo z p.posłem Antonim Macierewiczem. Czy ktoś z ‚prokapitalizmu’ lub UPR będzie tam i zada pytanie co dalej z Traktatem Lesb….Lizbońskim? Jestem ciekaw odpowiedzi i uzasadnień wszelkich „niemożności”

 5. SF-B52 napisał(a):

  Czy dziś(25.VI) jest spotkanie UPR? I czy ono nie koliduje ze spotkaniem z posłem Macierewiczem?

 6. masd napisał(a):

  Czy grupa obywateli- wyborców będzie naciskać na posła Antoniego Macierewicza, aby wspólnie z posłami złożył wniosek do Trybunału Stanu o ukaranie tych parlamentarzystów, premierów, ministrów i innych urzędników, którzy dopuścili do złamania ustaw o finansowaniu armii polskiej, zmniejszając nakłady finansowe na wojsko?

 7. SF-B52 napisał(a):

  No to jest pozamiatane w sprawie skargi do Trybunału Konstytucyjnego na Lizboński Traktat – pan poseł Antoni Macierewicz został szefem zespołu do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej!!! Nie będzie miał czasu i głowy do tak nieważnej sprawy jak likwidujący polska suwerenność Traktat Lizboński w Trybunale Konstytucyjnym.

 8. SF-B52 napisał(a):

  I jeszcze pytanie kto podpisał Traktat Lizboński i wprowadził go tym sposobem w życie pozbawiając Polskę SUWERENNOŚCI państwowej? Ba w czasie podpisywania miał ostrzeżenie aby tego nie czynił – pióro przestało pisać!!!! W kilka miesięcy potem zginął – dla niego kara, a dla nas ostrzeżenie przed diabelską i lewacką Unią Jewrejpejską?????

 9. SF-B52 napisał(a):

  Nie zbadane i nie do ogrnięcia są plany boże.

 10. SF-B52 napisał(a):

  Nie zbadane i nie do ogrnięcia są plany boże, tak wobec ludzi, małych jednostek jak i narodów i ludów.

 11. SF-B52 napisał(a):

  Tragedia Smoleńska tragedią, Śmierć wielu ważnych Osób Państwa Polskiego śmiercią, lecz SUWERENNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ jest ważniejsza. Czy poseł w nawale swej publicznej pracy, szczególnie śledztwa ws. katastrofy znajdzie czas i siły aby molestować Trybunał Konstytucyjny o Traktat z Lizbony? Ma być na wokandzie to dobrze, lecz jeszcze lepiej byłoby aby tę sprawę traktować nie standartowo przez sędziów TK. Czy w tym kierunku są podjęte jakieś działania informujące i oświecające trybunałowych prawników?

 12. szpion napisał(a):

  CZy niniejsza strona zajmie się innymi sprawami niż smoleńska katastrofa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *