Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Poseł Macierewicz górą

Z naszej poczty…

Od posła Antoniego Macierewicza otrzymaliśmy kolejne oświadczenie. Oto jego treść:

„ABW umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego zabrania certyfikatu Antoniemu Macierewiczowi i odstąpiła od dalszego postępowania. Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk przekazał Posłowi Macierewiczowi decyzję nr 73/2009 o umorzeniu postępowania sprawdzającego wobec Posła. Szef ABW w trybie art. 105 par. 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego uznał kontrolne postępowanie sprawdzające wobec Posła Macierewicza za „bezprzedmiotowe”; w związku z art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 22 stycznia 1999r. O ochronie informacji niejawnych. Postępowanie to ABW wszczęła po tym, gdy Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał nieważność decyzji Premiera Tuska o odebraniu certyfikatu Posłowi Macierewiczowi. WSA uznał bowiem, że w sprawie Antoniego Macierewicza to ABW była właściwą instytucją, a nie SKW. Teraz także ABW odstąpiła od postępowania przeciwko Posłowi Antoniemu Macierewiczowi.

Antoni Macierewicz”


One Response to Poseł Macierewicz górą

  1. Cerber napisał(a):

    Jakie to ma znaczenie dla nas, wolnościowców? Przecież SS (Służby Specjalne) w Polsce to zamknięty krąg, więc, za Panem Michalkiewiczem, ich „niesnaski między sobą” nie powinny nas obchodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *