Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

Poskromić foliówki, czyli super-zadanie dla rządu, sejmu i prezydenta!

Jeszcze niedawno śmialiśmy się z procederu zajmowania się przez niby-poważne instytucje Unii Europejskiej problemami typu "krzywizna banana", hałas jaki wydają odkurzacze czy sposoby spuszczania wody w sedesach. Ale i u nas nie jest pod tym względem ... gorzej.


Postępowa unijna głupawka udziela się niestety wszystkim, nawet tym, którzy, wydawać by się mogło, do postępowców nie chcieliby być zaliczani. Właśnie prezydent RP, Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ... "gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw", która wprowadza od przyszłego roku opłaty za tzw. foliówki. Rzecz niebywała - polscy parlamentarzyści, których utrzymanie w przyszłym roku ma wzrosnąć aż o 23 procent, zajmowali się w ostatnim czasie opakowaniami z folii, bo tego oczekuje od nich dyrektywa Unii Europejskiej. Wszyscy przekonani są (a przynajmniej udają, że w to wierzą), że dzięki ograniczeniu stosowania foliówek środowisko naturalne będzie czystsze. Jak zapowiada minister Morawiecki, pieniądze, które z opłaty za foliówki wpłyną do budżetu przeznaczone zostaną na ... walkę ze smogiem.

A gdy już zacznie się walka ze smogiem to zapewne czekać nas będą kolejne opłaty. Minister finansów już coś tam na pewno wymyśli, jakby tu oskubać podatników w ramach uszczelniania ... środowiska naturalnego.

W


3 Responses to Poskromić foliówki, czyli super-zadanie dla rządu, sejmu i prezydenta!

  1. nowak napisał(a):

    Jestem przekonany, że pewna urocza pani prowadząca kabaret bardzo zgrabnie uzmysłowi Panu jak niewiarygodnie się Pan i cała reszta „prawaków” myli.

  2. pawel napisał(a):

    Znaczy, że min. fin. niczego nie wymyśli? 😉

  3. Logik napisał(a):

    To dopiero poczatek. „Zieloni” maja cala liste ograniczen – wszyscy musza zostac wegetarianami, mieso tylko dla najbogatszych, bo hodowanie swiniaka czy wola zanieszczysza mocno srodowisko naturalne, przesiadamy sie na rowery (zwlaszcza babcie i ci bez nog), bo auta zanieczyszczaja srodowisko (wymyslony skandal z dizlami VW ma pomoc likwidowac opory myslacych), oplaty za wode wzrastaja o 1000 % bo za duzo puszczamy wody z „dymem”, w miastach najpierw pojawia sie strefy ekologiczne dla starych aut (biedaki do budy!) a potem strefy stana sie strefami dla wybranych pejsow, ktorzy tam beda mogli robic co im sie zywnie podoba bo plebs nie wejdzie, chipy w dupy dla kontroli abgazow, chipy w mozgi (dla tych co je maja, ale to znikoma ilosc), dla kontroli wydalania i poprawnosci politycznej, przechodzimy z energii tanie atomowej na naturalna czyli wiatraki i inne dmuchawce, jak nie bedzie wialo to energii nie bedzie, ale oplata bedzie ciagla aby kompensowac straty inwestorom wiatrakow…lista jest nieskonczenie dluga jak droga swietlna w kosmosie i glupota ludzka! Swiat zszedl na psy a wszystko dzieki kapitalizmowi, ktory mial nas zaprowadzic do dobrobytu i szczescia wiecznego a zaprowadzil na manowce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *