Jaki jest ulubiony ustrój lewicy?

Holandia jest krajem wolnym tylko połowicznie. Zakres wolności z roku na rok maleje. Jest coraz więcej regulacji, coraz wyższe podatki Czytaj więcej »

 

Powrót króla?

Grzegorz Braun powiedział niedawno, że powrót monarchii to tylko kwestia czasu. Np. w Portugalii monarchiści już dziś rosną w siłę. Czy Portugalczycy mają już dość demokracji?


Jak podaje portal Money.pl od kilku tygodni portugalscy samorządowcy cieszą się pierwszą organizacją grupującą burmistrzów i urzędników gminnych popierających przywrócenie monarchii w Portugalii. Liczba samorządowców, którzy chcieliby powrotu króla bardzo szybko rośnie. Również wśród zwykłych obywateli narasta tęsknota za monarchią. Demokracja, która dziś sprowadza się głównie do okradania ludzi przez rząd z owoców ich pracy, a wszystko to w imię „woli większości”, wychodzi już ludziom bokiem.

Dość obecnej sytuacji ma także Otelo Saraiva de Carvalho, jeden z liderów rewolucji, która przed 40 laty obaliła autorytarne rządy Salazara. Money.pl przytacza jego wypowiedź: „Ideały rewolucji zostały zatracone. Sytuacja naszego kraju jest fatalna i brak mu dobrego, uczciwego gospodarza, jakim był Salazar. Gdybym wiedział, do czego doprowadzi ta rewolucja, nigdy nie przyłożyłbym do niej ręki ”. Z badań wynika, że podobnego zdania jest ponoć co drugi Portugalczyk.

Grzegorz Braun zapewne ma rację, bo natura nie znosi próżni. Pytanie tylko czy gnijącą demokrację aby na pewno zastąpi monarchia? A co Państwo o tym myślą?

P


One Response to Powrót króla?

  1. monarchista polski napisał(a):

    Kiedy w Polsce wzmocni się ruch rojalistów? Czy w ogóle nasz naród dorósł do władzy króla i czy rozumie co to jest monarchia oraz czy wie na czym polega rojalizm? Czy jest tradycja królewska w Polsce? Czy raczej jest to idea zapomniana i nigdy nie była mocna w Polsce? Co innego we Francji, Hiszpanii, krajach italskich i niemieckich, Anglii, Szkocji i innych europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *