Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Powrót króla?

Grzegorz Braun powiedział niedawno, że powrót monarchii to tylko kwestia czasu. Np. w Portugalii monarchiści już dziś rosną w siłę. Czy Portugalczycy mają już dość demokracji?


Jak podaje portal Money.pl od kilku tygodni portugalscy samorządowcy cieszą się pierwszą organizacją grupującą burmistrzów i urzędników gminnych popierających przywrócenie monarchii w Portugalii. Liczba samorządowców, którzy chcieliby powrotu króla bardzo szybko rośnie. Również wśród zwykłych obywateli narasta tęsknota za monarchią. Demokracja, która dziś sprowadza się głównie do okradania ludzi przez rząd z owoców ich pracy, a wszystko to w imię „woli większości”, wychodzi już ludziom bokiem.

Dość obecnej sytuacji ma także Otelo Saraiva de Carvalho, jeden z liderów rewolucji, która przed 40 laty obaliła autorytarne rządy Salazara. Money.pl przytacza jego wypowiedź: „Ideały rewolucji zostały zatracone. Sytuacja naszego kraju jest fatalna i brak mu dobrego, uczciwego gospodarza, jakim był Salazar. Gdybym wiedział, do czego doprowadzi ta rewolucja, nigdy nie przyłożyłbym do niej ręki ”. Z badań wynika, że podobnego zdania jest ponoć co drugi Portugalczyk.

Grzegorz Braun zapewne ma rację, bo natura nie znosi próżni. Pytanie tylko czy gnijącą demokrację aby na pewno zastąpi monarchia? A co Państwo o tym myślą?

P


One Response to Powrót króla?

  1. monarchista polski napisał(a):

    Kiedy w Polsce wzmocni się ruch rojalistów? Czy w ogóle nasz naród dorósł do władzy króla i czy rozumie co to jest monarchia oraz czy wie na czym polega rojalizm? Czy jest tradycja królewska w Polsce? Czy raczej jest to idea zapomniana i nigdy nie była mocna w Polsce? Co innego we Francji, Hiszpanii, krajach italskich i niemieckich, Anglii, Szkocji i innych europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *