Czy cel stawiany aptece kłóci się z celami wolnego rynku?

Cele wolnego rynku są jasno określone, ponieważ zadaniem wolnego rynku jest zwiększenie konkurencyjności towarów i usług na rynku Czytaj więcej »

 

Powstaje Instytut Politycznej Prostytucji

Instytut Myśli Państwowej – tak nazywać ma się nowa instytucja, którą planują powołać do życia skompromitowani cynicy, którzy zaliczyli już parę partii politycznych, lecz robią wszystko, by świat o nich nie zapomniał.W skład IMP wchodzić mają: Roman Giertych (wielka zmarnowana – raczej nieodwracalnie – nadzieja ruchu narodowego), Jan Filip Libicki (idealnie wpisuje się schemat politycznej prostytucji: od Kaczora do UW-ola), Michał Kamiński (wyjątkowy cwaniaczek, który nie jednemu już z ręki jadł), Kazimierz Marcinkiewicz (biznesmen z politycznego nadania, człowiek, który zniszczył własną rodzinę i zrobił jeszcze z tego wielki medialny show; niedawno nawet Goldman Sachs podziękował mu za współpracę – niektórzy twierdzą, że „Murzyn zrobił swoje…”), Stefan Niesiołowski (bez komentarza, spuść Panie zasłonę milczenia nad tą personą…) i Leszek Moczulski (TW „Lech” z listy Macierewicza; pamiętne zdanie z „Nocnej zmiany”: „Panowie, trzeba coś zrobić, oni zaszli już tak daleko…”).

Ekipa niezła, nie ma co. Z medialnych donosów wynika, że Instytut zajmować ma się wszczynaniem debat na tzw. ważne tematy, np. Polska a euro, polityka prorodzinna itp. Jan Filip Libicki tak, na swoim blogu, pisze o tej inicjatywie: „Osobiście uznaję to za wydarzenie naprawdę dużej wagi. Niemal tak duże jak wtedy, gdy – mając 18 lat – zacząłem uczestniczyć w życiu publicznym. To uczestnictwo rozpoczynałem z wieloma osobami. Z kilkoma sygnatariuszami deklaracji naszego Instytutu – także z moim ojcem i Stefanem Niesiołowskim. Dziś powstaje on razem z nimi. Jest to dla mnie symboliczne. Do działalności politycznej dochodzi nowy element – organizowanie solidnego zaplecza eksperckiego. Wierze, że to się uda. Z Niesiołowskim – nie może się nie udać”. Co prawda w komunikacie o powstaniu Instytutu nic nie ma na temat tego, że to kabaret i do tego kiepski, choć wpis JFL mógłby na to wskazywać.

A co tymczasem można przeczytać w komunikacie? Jeden fragment zasługuje na uwagę: „Instytut Myśli Państwowej to porozumienie promujące nowe idee dla Polski, analizujące zmiany zachodzące w świecie współczesnym i formułujące konkretne propozycje rozwiązań ustrojowych, społecznych, politycznych i ekonomicznych. Mamy świadomość, że sfera publiczna w Polsce przeżywa kryzys uczestnictwa, masowego zobojętnienia obywateli na dobro wspólne, stałego obniżania się standardów rekrutacji do elity politycznej, niskiej jakości debaty publicznej, zaniku myślenia strategicznego, a nawet programowego”. Jak widać panowie dowcipnisie mają choć trochę samokrytycyzmu. Tak Panowie, to przez takich m.in. jak Wy nastąpił w Polsce kryzys uczestnictwa w życiu publicznym zwykłych ludzi, występuje masowe zobojętnienie, obniżyła się jakość debaty politycznej, a do polityki przedostają się coraz większe miernoty. Tak, Panowie, gdy ludzie patrzą na Was mają po prostu dość, gdy od 20 lat widzą Wasze facjaty (przynajmniej niektórych z Was) to wolą zająć się uprawą rzodkiewek, niż zająć się jakąkolwiek działalnością publiczną. Zacznijcie może zatem naprawę życia publicznego od siebie, czyli po prostu zniknijcie z tego życia, zwolnijcie trochę przestrzeni, bo to przez Was cuchnie ona coraz bardziej i bardziej. Instytut Politycznej Prostytucji – to najwłaściwsza nazwa dla takich jak Wy.

Paweł Sztąberek


4 Responses to Powstaje Instytut Politycznej Prostytucji

  1. Marko napisał(a):

    Sam Pan widzi, ze panstwo polityczne juz totalnie upadlo. Byl juz prostactki socjalizm, ktory sie sam zlozyl do grobu a teraz mamy kolejny akt samodegradacji, tym razem kapitalizmu politycznego. A Pcim Dolny istnieje juz 700 lat bodaj i jakos nic sie tam nie degraduje i nie sklada do grobu. Kury znosza jajka, kon orze, targ funkcjonuje. Moze to jest jednak to rozwiazanie?

  2. belzebub napisał(a):

    od siebie tylko dodam, że żałuję iż taki Pan Niesiołowski nie zrobi tego samego co Benedykt XVI i nie powie- jestem już stary- odchodzę! Proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób ten człowiek może jeszcze zadbać o interesy swoich wyborców.

  3. […] Powstaje Instytut Politycznej Prostytucji… […]

  4. Grześ napisał(a):

    @Marko znowu bredzisz o jakimś państwie politycznym,radzę wstąpić do tego Instytu Myśli Politycznej i promować PANSTWO POLITYCZNE!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *