Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Powstała „Endecja” – Polska poza UE?

W sejmie powołano dziś Stowarzyszenie "Endecja". W jego skład wchodzą m.in. Rafał Ziemkiewicz, Paweł Kukiz i Marek Jakubiak. Według Kukiza Stowarzyszenie wypełnić ma "niszę na polskim rynku politycznym".


Kukiz dodał, że patronem nowego ruchu ma być Roman Dmowski, którego myśl według lidera Kukiz'15 - coraz bardziej powinna unosić się nad Polską.

Rafał Ziemkiewicz z kolei dodał, że skład stowarzyszenia wejść mają nie tylko politycy, ale również liderzy opinii, specjaliści z różnych dziedzin, eksperci. Ma to być - według RAZ-a - "fabryka elit".

Przy okazji swojego wystąpienia Ziemkiewicz zaprezentował jeszcze jeden ciekawy pogląd - powiedział mianowicie, że Polska wcale nie musi pozostawać w strukturach Unii Europejskiej. Powołał się tu na przykład Norwegii, która formalnie znajduje się poza UE, lecz faktycznie ma udział we wspólnym unijnym rynku.

W


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *