Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Prezes TK obraża dziennikarkę. W TVP tego nie zobaczysz

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński (członek PZPR, a nawet sekretarz POP)  popisał się chamską odzywką pod adresem dziennikarki: "pewnie Pani wie dlaczego musiałem wyjść, chyba że Pani jest głucha".


Tymczasem w "Wiadomościach" TVP zaprezentowano tylko część tej wypowiedzi (ok. 3 minuty 50 sekundy programu) pomijając bulwersujący fragment "chyba, że Pani jest głucha". To skandaliczne zachowanie "Wiadomości" - nie pokazali prawdy o tym kim okazał się szef TK. Pokazanie tego byłoby korzystne dla Prawa i Sprawiedliwości, więc to kolejna przesłanka, że media publiczne są nieprzychylne wobec tego ugrupowania.

W dodatku w materiale tym jest też szokująca manipulacja wymierzona przeciw PiS. Autorka materiału Justyna Dobrosz-Oracz wypowiada słowa: "konstytucjonaliści są zgodni, że przyjęta przed północą uchwała jest prawnie nieskuteczna" (po 3 minucie programu) - tymczasem naprawdę konstytucjonaliści są podzieleni w ocenie czy ta uchwała ma moc prawną i wiele wskazuje, że będzie uznana za prawnie wiążącą.

Filip Stankiewicz


2 Responses to Prezes TK obraża dziennikarkę. W TVP tego nie zobaczysz

  1. mniej niż "0" napisał(a):

    Te całe elity – polityczne, kulturalne, prawnicze i artystyczne obrażają, lekko licząc od 10 lat, zwykłych zjadaczy chleba. I nic im za to się nie dzieje. Jak przyjdą „ALLAHYAKBARY”, to wówczas elity przypomną sobie o szarych ludziach, aby ich bronić. Monarchowie walczą, a chłopi giną – takie stwierdzenie faktów, jeszcze ze średniowiecza.

  2. pawel napisał(a):

    Szkoda jednak, że owa dziennikarka, zresztą z TOK FM, nie zareagowała na słowa Rzeplińskiego, nazywając go np. chamem. Może rzeczywiście głucha…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *