Prof. Chodakiewicz to jest mądry gość – czyli Polska na globalnej szachownicy

Prognozy Pana Prof. Chodakiewicza ziszczają się na naszych oczach Czytaj więcej »

 

Prezydent ekskomunikowany?

W serwisie Myslpolska.pl czytamy o ostatniej wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego dotyczącej prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kontekście jego stosunku do aborcji. Cejrowski wyraża w nim pogląd, że prezydent dopuszczając w pewnych sytuacjach możliwość dokonania aborcji, stawia się poza Kościołem katolickim. „Jeżeli prezydent Kaczyński mówi, że w pewnych sytuacjach trzynastolatka ma prawo do aborcji, to sam odrzuca prawa Kościoła i nakłada na siebie ekskomunikę. W następną niedzielę nie ma prawa do komunii”. Słowa te Cejrowski wypowiedział w programie „Minęła Dwudziesta” w TVP Info.

Jak podaje myslpolska.pl, Cejrowski mówił w nawiązaniu do opublikowanego we wtorek dokumentu polskich biskupów „Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie”. Hierarchowie podają w nim, że politycy nie mogą rozdzielać swojego życia prywatnego od publicznego i jeśli są katolikami, powinni stosować zasady Kościoła także w życiu politycznym. Zdaniem Cejrowskiego to ważny dokument. „Do tej pory nie było tak wyraźnych nauczań. Mówił o tym Ojciec Święty, ale my byliśmy w takim amoku, że o tym nie słyszeliśmy. Ale przecież to wszystko jest zapisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Każdy kto jest katolikiem, musi go przestrzegać. Jeśli nie, to sam rezygnuje z przynależności do Kościoła. Tak zrobił prezydent i tak robi kolega Marcinkiewicz, który sieje zgorszenie społeczne” – mówił Cejrowski, nawiązując do romansu byłego premiera z Isabel.

Za: Myslpolska.pl

Link do wywiadu…


5 Responses to Prezydent ekskomunikowany?

 1. zdezorientowany napisał(a):

  Widziałem ten program we wtorek, 25.VIII.2009. Pan Wojciech Cejrowski więcej tą wypowiedzią zrobił nauczania ewangelicznego niż wielu księży razem wziętych w kościołach na kazaniach. Wzywał również do przypomnienia 10 przykazań i katechizmu przez księży na kolejnych mszach niedzielnych dla otrzeźwienia świadomości narodu polskiego. Nasmutniejsze to było to, że pani dziennikarka, miła i sympatyczna i zapewne wykształcona i inteligentna nie mogła czy nie chciała zrozumieć o czym mówi Pan Wojciech Cejrowski. Ciekawe czy jest możliwe umieszczenie tego nagrania na prawych stronach w sieci albo ściągnięcia z TVP.INFO na prawe strony. Czy jest dostęp na tvp.info czy już zostało toto wykasowane i ocenzurowan?

 2. zdezorientowany napisał(a):

  A co z posłem Gowinem i Nisiołowskim i im podobnymi politykami. Czas przestać udzielać sakramentów osobom publicznym, które nie stosują się świadomie do nauki Chrystusa i Kościoła. A następnie do wszystkich pozostałych wiernych należy zastosować moralne normy wynikające z Biblii, Katechizmu i 10 przykazań. Ileż osób żyje bez sakramentów nie daje własnych dzieci do chrztu a po tem chce dla najbliższych zmarłych pogrzebu w Kościele i z księdzem? Przez ostatni 20 lat oraz przez czas pontyfikatu Jana Pawła II Kościół był za liberalny, za miłosierny dla swych owieczek; nie był sprawiedliwy i wymagający, a jeżeli był to za mało zdecydowanie i mocno. Tutaj jest grzech zaniechania dostojników i kleru naszego Kościoła Rzym.-Kat., lecz wszystko, jeżeli Bóg zezwoli i dopuści jest do naprawienia.

 3. magnes napisał(a):

  Panie zdezorientowany mylisz się, że ta pani dziennikarka nie mogła czy nie chciała zrozumieć Pana Wojciecha Cejrowskiego. Nie. Ona dobrze wiedziała o co chodzi, lecz kpiła sobie i ironizowała z p.W.C., a właściwie z nauk będących w odezwie Episkopatu Polski. Robiła sobie podśmiechujki jaki to kościół głupi i zacofany, że ma wymagania od wiernych i że te nauki są nieożliwe do zrealizowania przez ludzi w relnym życiu. Takiego listu i takiej nauki od księży, nie tylko od biskup brakowało mi od 20 lat, conajmniej. I to dotyczy nie tylko polityków czy zwykłych ludzu, lecz równiez każdej osoby publicznej , a takimi są artyści, wszyscy artyści. I osoby biorące udzial w manifestacji proaborcyjnej czy kampani antykoncepcyjnej nie można w kościele „obsługiwać” SAKRAMENTAMI. Niech idą do innej wiary do innego wyznania albo niech się nawrócą i odstapią od błedów niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Wreszcze biskupi powiedzieli konkretnie teraz licze, że nie będą udzielane śluby, nie będą pogrzeby mieli tego rodzaju ludzie, że wreszcie zaczie działać stara instytucja ekskomuniki.

 4. paweł napisał(a):

  Sam wielokrotnie krytykowałem listy biskupów za jałowość i nudę, ale teraz należą się pochwały. Nie wpadałbym jeszcze w nadmierny entuzjazm, ale być może coś drgnęło… Może pontyfikat Benedykta XVI zaczyna wreszcie przynosić pozytywne owoce. Oby!!! Powinni to w najbliższą niedzielę odczytać w kościołach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *