Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Prezydent Gdańska z PO rozpowszechnia fałsz o Kaszubach?

Na portalu trojmiasto.pl możemy przeczytać: „Na rogatkach Gdańska stanęły tablice z napisem „Gduńsk – stolëca Kaszëb witô”. Dziewięć tablic ustawiono z okazji obchodzonego w sobotę Dnia Jedności Kaszubów, na ulicach miasta wywieszone zostały także czarno-żółte flagi kaszubskie. (…) Inicjatorem ustawienie tablic jest prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.”

Nie mam nic przeciw pielęgnowaniu tradycji czy gwary kaszubskiej, ale te tablice zawierają nieprawdę. Według map Kaszuby nie zawsze obejmowały Gdańsk, a gdy zamieszkiwali w nim Kaszubi to stanowili oni zdecydowaną mniejszość, więc jaka to stolica???

Zresztą nawet w tekście jest sformułowanie „O to miano zwykle rywalizowały Kartuzy z Kościerzyną” – i to jest logiczne, bo w tych miastach Kaszubi stanowią zdecydowaną większość. Jeszcze rozumiałbym gdyby taki „cyrk” robili działacze kaszubscy, ale nie rozumiem dlaczego kompromituje się w ten sposób prominentny działacz Platformy Obywatelskiej i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz?

Czy to zwykła głupota czy chodzi o generowanie jakichś napięć na tle narodowościowym, jak na Śląsku gdzie PO zawiązała koalicję z Ruchem Autonomii Śląska, co ma wiele niepokojących skutków – na przykład Stadion Narodowy w Chorzowie zamiast w naszych barwach narodowych jest w barwach żółto-niebieskich?

Filip Stankiewicz


One Response to Prezydent Gdańska z PO rozpowszechnia fałsz o Kaszubach?

  1. Marko napisał(a):

    V kolumna dziala. Tylko patrzec jak wroci Oppeln, Litzmanstadt i Breslau. Plus oczywiscie freie Hansastadt Danzig.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *