Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Prezydent Ukrainy bezcześci pamięć Polaków pomordowanych przez UPA

Petro Poroszenko  w sposób nie notowany od czasów zbrodniarza Stepana Bandery gardzi Polakami i lekceważy wszelkie gesty pomocy Rzeczpospolitej dla Ukrainy. Jeszcze nie przebrzmiały echa oburzenia z wyrażonej w dniu 24 sierpnia 2014 roku dumy Prezydenta Ukrainy z dokonanych przez UPA mordów na Polakach, Żydach i Ormianach, a już mamy następny akt antypolskiej nienawiści ukraińskiego oligarchy.


Prezydent Poroszenko ustanowił dzień 14 października, czyli rocznicę powstania zbrodniczej UPA świętem państwowym. Propaganda banderowska  próbuje obłudnie zwieść europejską opinię publiczną perfidnym kłamstwem,  że rzekomo wybór daty 14 października to nie gloryfikacja morderców Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i sprawiedliwych Ukraińców, ale niewinna wola oddania czci.... Matce Bożej. Takiego bluźnierstwa ze strony Prezydenta bądź co bądź europejskiego państwa nie było od czasów hitlerowskiego powiedzenia Gott mit uns!

W praktyce bowiem, to regularnie od wielu lat 14 października ulicami ukraińskich miast zamiast procesji z ikonami maszerują faszystowscy zwolennicy UPA z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami oraz portretami Stepana Bandery, który organizował zabójstwo m.in. polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego, natomiast cała UPA zasłynęła głównie z kolaboracji z hitlerowcami w mordowaniu Polaków, Żydów, Ormian, Czechów, a nawet tych Ukraińców, którzy byli zwolennikami Rzeczpospolitej!

Najbardziej boli jednak fakt, że rząd koalicji PO-PSL mimo ostentacyjnych aktów lekceważenia Polski przez Prezydenta Ukrainy popiera Petra Poroszenkę i jego antypolskie wybryki.

Ukraińcy potraktowali Bronisława Komorowskiego zgniłym jajem, jednak aktualny Prezydent RP milczy w sprawie  ustanowienia przez Poroszenkę świętem narodowym Ukrainy rocznicy powstania antypolskiej, faszystowskiej UPA!

Czy Petro Poroszenko nie jest aby tajnym agentem Putina i dlatego nie chce obecności jakiegokolwiek przedstawiciela Polski podczas rozmów z nowym carem Rosji? Putin gra kartą UPA, a Poroszenko mu w tym pomaga.

Komu jeszcze ma dać w twarz ten wielbiciel Bandery, aby rząd Premier Ewy Kopacz zrozumiał, że prezydent Ukrainy bezcześci pamięć Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i uczciwych Ukraińców pomordowanych przez UPA?!

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *