Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Projekt Arizona – uczyć się i oddychać powietrzem wolności

W tym roku byłem uczestnikiem dość niezwykłego projektu - Projektu Arizona. Jest to projekt Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Uczestniczą w nim ludzie z krajów stosunkowo biednych, choćby takich, które musiały przejść przez nieszczęście socjalizmu" - mówi w wywiadzie dla PAFERE TV Mateusz Błaszczyk - redaktor naczelny portalu Obiektywizmy.pl, członek stowarzyszenia Koliber.


Jakie są założenia Projektu Arizona? Osoby z poszczególnych krajów, które są uczestnikami tego projektu, jadą do jednego z najbardziej wolnych stanów USA, by tam, przy wsparciu miejscowych think-tanków, uczyć się m.in. jak funkcjonuje wolne społeczeństwo, w jaki sposób instytucje społeczeństwa obywatelskiego mają realny i faktyczny wpływ na nasze życie. "Przy okazji jest to czas na to, by móc pooddychać powietrzem wolności" - mówi Mateusz Błaszczyk.

Gość PAFERE uczestniczył w pierwszej edycji Projektu Arizona. W styczniu 2018 roku rozpoczyna się jego druga edycja. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Mateuszem Błaszczykiem i do zapoznania się ze szczegółami jego pobytu w Arizonie. Rozmowę prowadzi Jan Kubań. Przy okazji polecamy filmowy kanał PROKAPA - zasubskrybujcie!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *