Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Przeciętnie niemal 20 tys. PLN dla członków zarządu ZUS

Portal wynagrodzenia.pl, powołując się na dane Najwyższej Izby Kontroli podał jakie są zarobki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jak wynika z danych NIK, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w 2014 roku wyniosło 3 785 PLN brutto.


Jest to - jak czytamy na portalu - spadek o 0,3% w porównaniu do 2013 roku. Jak się okazuje pisze dalej wynagrodzenia.pl - w poszczególnych jednostkach organizacyjnych ZUS wynagrodzenia są bardzo zróżnicowane. Najniższe zarobki otrzymują pracownicy oddziałów – średnio 3 641 PLN miesięcznie. Natomiast w centrali ZUS - z wyjątkiem członków zarządu - przeciętne pensje wyniosły 6 174 PLN (czyli o 2 506 PLN więcej).

Jak podaje portal - osobną kategorią stanowią zarobki orzecznictwa ZUS i Zarządu. "W pierwszym wypadku przeciętne pensje w 2014 roku wyniosły 8 270 PLN, a w drugim 19 310 PLN".

Czyli - trzymając się terminologii uniokomisarzycy, p. Elżbiety Bieńkowskiej, w centrali ZUS, w orzecznictwie i w zarządzie idioci nie pracują - zarobki powyżej 6 tys. zł

S


One Response to Przeciętnie niemal 20 tys. PLN dla członków zarządu ZUS

  1. Logik napisał(a):

    Znajomy kapitalista chwalil sie ze poszedl na zwolnienie i ZUS mu wyplacal przez kilka miesiecy po 10 tys. zlotych chorobowego. Na koniec roku ten znajomy kapitalista oglosil ze zysk wzrosl mu w firmie o 10 procent i przekroczyl milion zlotych po podatkach. Jesli autor(ka) tego newsa chcial(a) wzbudzic zlosc to moze poszukajmy ilu tych kapitalistow robi w konia ZUS? ZUS? A moze podatnika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *