Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Przemysław Wipler: Gowin mówi – „PO oszukała ludzi!”

„Bardzo cenię list posła Gowina, punktujący oszustwo jakim jest od 6 lat formacja rządząca naszym krajem. Gowin mówi w swoim liście coś takiego: Oszukaliśmy ludzi. Mieliśmy być partią niskich i prostych podatków, a w zeszłym roku wprowadzono 13 miliardów nowych danin publicznych” – powiedział poseł Przemysław Wipler z PiS podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego w dniu 27 maja 2013 roku.Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego fragmentu spotkania, który dotyczył listu posła Jarosława Gowina na temat sytuacji w Platformie Obywatelskiej. Pod filmem zapis tekstowy rozmowy posła Wiplera z publicznością.

Wersja tekstowa:

Przemysław Wipler: Gowin mówi – „PO oszukała ludzi!”

Fragment spotkania posła Przemysława Wiplera z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego w dniu 27 maja 2013 roku….

Pytanie z sali: Co Pan myśli o liście posła Jarosława Gowina o sytuacji w PO?

Przemysław Wipler: Bardzo cenię list posła Gowina, punktujący oszustwo jakim jest od 6 lat formacja rządząca naszym krajem.

Dopiero po 6 latach się obudził? Nie wiedział w czym uczestniczy?

Moim zdaniem stracił on nadzieję, że coś istotnego w ramach Platformy da się jeszcze zrobić.

Czy wyprowadzi kogoś z PO?

Zobaczymy. Jestem bardzo ciekaw, niemniej ciekaw jak pan. W ogóle bardzo ciekawe rzeczy się dzieją. Moim zdaniem jest teraz taki czas, jak w roku 2001, kiedy powstały dwie duże formacje. Mamy bardzo ciekawy czas w polskiej polityce i to jest pierwszy, od właściwie 6 lat moment, kiedy to w Platformie pęka. Tam ludzie wychodzą. Na przykład poseł Godson, który mówi, że jest dyskryminowany w Platformie, nie ma dla niego miejsca, jego dni są policzone. Jest poseł Żalek, który wędruje po mediach i twardo swoich kolegów traktuje. No i jest wreszcie poseł Gowin, który właściwie napisał wczoraj: „Oszukaliśmy ludzi. Mieliśmy być partią niskich i prostych podatków, a w zeszłym roku wprowadzono 13 miliardów nowych danin publicznych. Podwyższono składkę rentową, zlikwidowano ulgę internetową… Składka rentowa to jest w skali roku 9 miliardów, składka internetowa to jest 400 milionów, likwidacja ulgi na wychowanie pierwszego dziecka dla 160 tysięcy rodzin, które mają łączny dochód powyżej 112 tysięcy zł, to jest kolejne 400 milionów zł. Wprowadzenie podatku od miedzi i srebra czyli de facto od KGHM to są 2 miliardy złotych.

Jeszcze VAT!

VAT podniesiony był już 2 lata temu i to jest 7 miliardów rocznie. Ale w zeszłym roku miało miejsce podniesienie, takie symboliczne, VAT-u od ubranek dla dzieci, z 7 procent na 23. I to jest mniej więcej 160 milionów zł zabranych rodzinom, które wychowują małe dzieci. I tak kawałek po kawałku wprowadzono w zeszłym roku 13 miliardów zł nowych podatków. Jest jeszcze zatrudnienie 100 tysięcy nowych urzędników, którym my musimy wszystkim płacić. Jest 350 miliardów nowego długu publicznego.
Gowin mówi tak: Ktoś siedział na kolacji z kolegami. Nagle przychodzi rachunek i on mówi, hej, mamy płacić po równo, bo coś nie wychodzi, coś się tutaj nie zgadza, to jest dla mnie troszeczkę za dużo, za drogo, ja w to nie wchodzę, ja się tak nie będę bawił…

Czy PiS przyjmie posła Gowina?

Zobaczymy. To ciekawa kwestia…

Podobno była już rozmowa?

Nie mam pojęcia czy była rozmowa…

W telewizji przed chwilą widziałem, że była rozmowa pana Gowina z prezesem Kaczyńskim.

Ale słyszałem, że dementował wcześniej… Ale skoro prezes Kaczyński powiedział, że taka rozmowa była to nie będę się na ten temat wypowiadał.

Relacja: Prokapitalizm.pl

Foto.: ISz/Prokapitalizm.pl


6 Responses to Przemysław Wipler: Gowin mówi – „PO oszukała ludzi!”

 1. olek napisał(a):

  wipler i jego fundacja republikańska to moim zdaniem teraz najrealniejsza nadzieja na to, że ideały wolnorynkowe zaczną w Polsce obowiązywać

 2. Marko napisał(a):

  Co to za pieprzenie? Posel Przemyslaw Gowin…ciekawe, zamienia sie nizej w Jaroslawa Gowina, potem jest Przemyslaw Wipler… Poza tym jakie nadzieje? Przeciez to sa ludzie Ligi Oszustow a ich rola to pranie wam mozgow, obiecywanie, robienie nadziei…zeby sie tylko nic nie zmienilo w strategi LO. Zaden Wipler czy inny Guwin nic wam nie da i nie poprowadzi do szczescia. To sa zawodowi oszukiwacze, grajacy na nastrojach. Juz macie obywatele PRL bis kolejna zabawe, odwracajaca uwage od tego co sie naprawde dzieje…nowa gierka, z ktorej nie bedzie goli! Jak mawial ruski slepiec – pasziwiom, to uwidzim.

 3. Modelarz napisał(a):

  A ja od kilku lat miałem takie swoje pytanie do p. Gowina. Co pan robi w tym towarzystwie panie Gowin? Osoba przebywająca w towarzystwie osób bez honoru, prędzej czy później sama honor traci.

  Poza tym, przez tyle czasu nie wiedział co się dzieje w tej partii? Oj, coś ja panu nie wierzę panie Gowin…

  Podobnie do p. Wiplera: a co pan robi w towarzystwie socjalistów?

 4. Warszawiak napisał(a):

  Chciałbym wiedzieć jaki anonimowy debil z redakcji „NCz!”nazywa Marka Jurka socjalistą. To że Jurek jest pobożny to wszyscy wiemy ale żeby przekonać się że Jurek jest gospodarczym ordoliberałem wystarczy poczytać trochę tego co ma do przekazania swoim czytelnikom. W ostatnich wyborach Prawica RP i UPR razem startowały do Sejmu. Jurek proponuje coś co nazwał „Narodowy Kapitalizm”. Więcej tam ogólników ale z tej ogólnej myśli społeczno-gospodarczej można wyprowadzić szczegółowy program gospodarczy i społeczny. Sądzę że Ruch Narodowy powinien czerpać także z takiego zdroworozsądkowego podejścia do spraw gospodarczych a nie z durnowatych, mało konkretnych deliberacji oszołoma i bożka gimbusów Mikkego. Sam jestem narodowcem i gospodarczym ordoliberałem i jakbym mieszkał na Podkarpaciu to poparłbym PiSowskiego Jurka tak samo jak w 2011 r. poparłem PiSowskiego Wiplera. Szkoda tylko że mało jest rozsądnych ludzi w PiS…

 5. Warszawiak napisał(a):

  Do Modelarz

  Gowin jak sam przyznał jest w PO bo PO jest partią rządzącą a on i jego kilkunastu kolegów o pogladach konserwatywno-liberalnych potrafią skutecznie zablokować lewicowo-liberalne ustawy większości PO, SLD i Ruchu Palikota. O PiS i SP już nawet nie wspominam ale PSL z reguły (oprócz Pawlaka i Żelichowskiego) też jest konserwatywny obyczajowo, więc konserwa z PO jest języczkiem u wagi jeśli chodzi o ustawy światopogladowe.
  Trzeba przyznać że Gowin z kolegami jest delegatem w Sejmie z ramienia Kurii Krakowskiej na czele z kard. Dziwiszem. Gdyby Gowin był w PiS mógłby tylko narzekać na Tuska. Gdyby był w innej mniejszej partii to nawet nie wszedłby do Sejmu. Bycie w PO pozwala na realne wpływanie na sytuacje prawną w Polsce. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestie światopogladowe.

 6. minął tydzień napisał(a):

  Minął tydzień i poseł Wipler sam zrezygnował z Populizmu i Socjalizmu. Dziś na tvp-info o godz.13.oo podali taką wiadomość. Politycy to jednak krętacze, czy stary czy młody, czy od dawna w polityce, czy debiutanci, to KRĘTACZE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *