Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Przemysław Wipler: PiS skręca na lewo

Wszystko wskazuje na to, że poseł PiS, Przemysław Wipler, niegdyś związany z Unią Polityki Realnej i tygodnikiem „Najwyższy Czas!” zaczyna dusić się w partii Jarosława Kaczyńskiego. W wywiadzie dla wpolityce.pl przyznaje on, że martwi go skręt na lewo jaki ostatnio ma miejsce w PiS.Przemysław Wipler nie jest zadowolony z ostatnich gospodarczych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdzi w wywiadzie, trudno mu zaakceptować m.in. poparcie partii dla pomysłu obciążenia składką ZUS umów-zleceń czy umów o dzieło, a także podniesienie podatków dla przedsiębiorców. „Nie ukrywam, że nie podoba mi się gospodarczy skręt w lewo jakiego dokonuje Prawo i Sprawiedliwość. To zły kierunek, mówię o tym uczciwie. I wiem, że wielu moich kolegów chciałoby bym to powiedziawszy wyszedł z partii, poddał się i zostawił im wolną rękę. Tego nie zrobię, będę walczył by PiS reprezentowało bliskie mi wartości. By twarzą gospodarczą był nie tylko związany ze związkiem zawodowym „Solidarność” Janusz Śniadek, ale także osoby mające poglądy takie jak ja” – twierdzi Wipler.

Przemysław Wipler sprzeciwia się również zagrabianiu przez ministra Rostowskiego pieniędzy z OFE. „OFE trzeba zlikwidować, ale moim zdaniem odpowiedzią na patologie OFE nie są patologie ZUS czyli wybór między OFE a ZUS. (…) jestem otwarty na rozmowę na temat „co dalej” z emeryturami, nie chciałbym przede wszystkim by te pieniądze wpadły w ręce Rostowskiego, który przeje te 270 miliardów oszczędności z OFE i kupi za nie trzecią kadencję dla PO” – twierdzi Wipler. Deklaruje się jako zwolennik systemu kanadyjskiego: „(…) emerytura w tej samej wysokości dla wszystkich Polaków którzy osiągnęli określony wiek i przepracowali określoną liczbę lat, finansowana z innych podatków niż drakońska tzw. „składka emerytalna” zabijająca miejsca pracy i wysyłająca miliony Polaków za granicę” – dodaje.

Wipler zamierza rozmawiać o swoich wątpliwościach z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. „Będę chciał poważnie przedstawić mój punkt widzenia prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zależy mi na uzyskaniu potwierdzenia, że skrzydło wolnorynkowe  gospodarczo jest dla partii ważne i może otwarcie mówić własnym głosem tak jak mogą to robić choćby ludzie wywodzący się z „Solidarności”, ludzie o wrażliwości związkowej” – wyznaje.

Poseł Przemysław Wipler dementuje pogłoski jakoby miał się związać z Jarosławem Gowinem, gdy tamten opuści PO. Nie neguje, że dobrze współpracowało mu się z obecnym ministrem sprawiedliwości przy ustawie deregulacyjnej, jednak to niczego nie oznacza. Wcześniej pojawiały się również pogłoski, że Przemysława Wiplera kusi Kongres Nowej Prawicy oraz Ruch Narodowy.

P


3 Responses to Przemysław Wipler: PiS skręca na lewo

 1. Marko napisał(a):

  Kogo obchodzi kto kogo i czym kusi? Ludzie! – gospodarka to najwazniejszy temat. A ten gosc nie ma o niej zielonego pojecia.Emerytura to wymysl polityczny jak okradac ludzi z ich pracy. Zadna skladka nie jest potrzebna, tylko umiejetnosc logicznego myslenia. Pod ilosc towaru i uslug na rynek wypuszcza sie odp. ilosc „srodkow wymiany”. Zero inflacji, zero biedy, zero skladek, zero problemow. I przede wszystkim – zero okradania innych!!!!!!!! zyjemy w czasie nadprodukcji i nadpodazy uslug. A i tak moce sa uruchomione na nie wiecej nioz 50 %. Celowo na rynku jest jakies tez max. 30-40 % srodkow platniczych w stosunku do obecnej podazy towarowo-uslugowej. Oznacza to, ze w sposob umyslny kultywuje sie ubostwo i bezrobocie. Czy ktos zrozumial ten prosty wywod i kapuje w koncu na czym polega caly ten przekret LO?

 2. prawda napisał(a):

  A czego p.kol.Wipler spodziewał się po Populiźmie i Soscjaliźmie? Po dymisji Gowina paru chłopaków i dziewczyn zwącha się z PO, PiS, SP, PJN i zrobią kolejną otomanę?

 3. Bolcio Frull napisał(a):

  Ciekawe ze pan Marko jadacy na „banksterow” zamierza stworzyc system wypuszczania „srodkow wymiany”—- czyli wypisz wymaluj „banksterke”. O to wlasnie chodzi, drogi panie, ze niedojdy u rzadowego zloba wlasnie chca miec kontrole na „wypuszczanie srodkow wymiany”— niewielu ludzi chce pracowac, a jeszcze wiecej wolaloby drukowac papier.

  PS. Jak mozna bzdykac glupoty o „rownej emeryturze dla kazdego Polaka”. Przeciez koszty zycia sa rozne w kazdym zaka,tku Polski, a potrzeby poszczegolnych ludzi sa tez zroznicowane. Poza tym zaraz nasuwa sie konkluzja, ze trzeba bedzie stworzyc „stabilny koszyk produktow i uslug potrzebnych do zycia”, zeby inflacja nie pozerala owej emerytury. I tym wlasnie sposobem Wielki Brat tak czy inacze wygra. A jedynym na to lekarstwem jest absolutna Wolnosc, ktora dostalismy od Pana wraz z Rozumem i Wolna Wola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *