Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Przyczyny powstawania długu publicznego – dyskusja

Szanowni Państwo!

W imieniu Stowarzyszenia KoLiber zapraszamy na dyskusję „Dług publiczny – skąd się bierze: z niegospodarności rządu czy nakładów na zyskowne inwestycje?”.

Spotkanie odbędzie się 18 marca (piątek) 2011 r. o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 7.

Podczas panelu zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie o źródło rosnącego długu publicznego oraz przedstawią prognozy dotyczące rozwoju w czasie tej wartości makroekonomicznej.
Uczestnikami dyskusji będą:

Jan Łopata – Poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych,

– redaktor Łukasz Warzecha – publicysta,

Marek Łangalis – członek stowarzyszenia KoLiber i ekspert ekonomiczny Instytutu Globalizacji.

Debatę poprowadzi Stanisław Wojtera.

Więcej informacji udziela:

Agnieszka Gańko

Sekretarz Stowarzyszenia KoLiber

agnieszka.ganko@koliber.org

 


5 Responses to Przyczyny powstawania długu publicznego – dyskusja

 1. Adam Kalicki napisał(a):

  Poseł Łopata to wybitny specjalista to prywatyzacji, zwłaszcza sprzętu w Kółkach Rolniczych. Oj będzie wesoło.

 2. Marko napisał(a):

  Chca dyskutowac o czyms, czego realnie nie ma? Niezly zart.

 3. kamil napisał(a):

  Panie Marko, Pan naprawdę lepiej przysłuży się na wózku widłowym… choćby Pan worki z piaskiem zawoził, a następnie odwoził z powrotem.

 4. Marko napisał(a):

  To jest wlasnie robota dla takich „zielonych” jak pan panie Kisiel. Zebys pan sie nauczyl co to realna gospodarka i odroznial ja od wirtulanej produkcji „kasy” w komputerach i sztucznych dlugow. Im szybciej sie tego pan nauczysz tym szybciej bedzie jakikolwiek pozytek z panskiego istnienia na tym swiecie.

 5. kamil napisał(a):

  Panie Marko, najbardziej darmowy pieniądz jest w USA i to ten kraj roznosi inflacja i wzrost wskaźników indeksowych. To się kłóci z pańskimi teoriami na temat sztuczności długów. Nie, to inflacja jest realna, czyli nadprodukcja pieniędzy ponad indeksy ilościowe. Nie mówiąc o tym, że pańskie i podobne rozwiązania problemów są poronione i nikt przy zdrowych zmysłach tego nie wprowadzi. Chociażby z powodu istnienia czegoś takiego jak psychologii motywacyjnej, nawisu inflacyjnego lub kosztów transakcyjnych oraz mechanizmów zabezpieczeń nowego systemu. To Pan jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, trochę pojeździł Pan na wózku widłowym i od razu jest Pan ekspertem od całej gospodarki realnej, naczytał się Pan bzdur, których chciało się odkopywać tylko takim „zielonym” (w sensie politycznym i partyjnym”) jak Pan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *