Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Realny program samorządowy w praktyce

W praktyce, jak to obecnie chętnie się mówi konserwatywno-liberalnej (czytaj PO+ SLD, ale i inni sprawiedliwi sobie nie żałują), wygląda to na przykład tak. Aby termin wypadł przed wyborami (lud ma pamięć krótką jak i wdzięczność) bierze się trzy istniejące place zabaw. Nie za duże, nie za małe i wymienia się istniejące zabawki na inne.

Z grubsza trzy podwójne huśtawki w tym jedna z oparciem, piaskownica z daszkiem, dwie zjeżdżalnie, dwa bujaki, trochę liny w „pajęczynie” i siatce, parę ławek. Do tego zamiast podłoża ziemnego, piaszczystego czy płyt chodnikowych rozkłada się nierówno miękkie „płyty” tartanowe i kostkę brukową.

Do tego na słupach ustawia się mnogość malutkich kamer aby było widać dokładnie każdą białoruską i inną nielegalną niańkę i w stosownym czasie udowodnić młodym, wykształconym z miasta, że mają dług wobec władzy. Na siatce ogrodzeniowej zawiesza  się co kilka metrów tablice z nazwą firmy ochroniarskiej, która będzie brała kasę. Na uroczystym otwarciu każdego placu, trwającym nieporównanie dłużej niż odsłonięcie tablicy na Krakowskim Przedmieściu, puszcza się w niebo a częściowo rozdaje balony z logo i nazwą Straży Miejskiej. Ciekawe, czy SM za pieniądze podatników pilnuje, a ochroniarze biorą kasę, też odbieraną podatnikom?

W ten sposób ludzie są wdzięczni, że władza ciesząca się odwzajemnioną miłością wyborców o nich dba. Cóż, że za ich pieniądze wszak mogli kasę zabrać a nic nie dać, a tak – jest plac zabaw. Za ile? Trzy wspomniane miejsca to koszt 1,8 mln złotych. Interesujący, zważywszy, że oferta cennikowa dla każdego chętnego w cenach detalicznych za elementy „zabawowe” bez podłoża i zestawu do inwigilacji to ok. 100 tysięcy za jeden komplet z montażem. Godna marża – życzę każdemu.

By żyło się lepiej. Komu trzeba.

Wojciech Popiela


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *