Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Recepta na kryzys

Według Unii Polityki Realnej przyczyną kryzysu jest ingerencja państwa w procesy gospodarcze. UPR proponuje, żeby państwo dało obywatelom wolność gospodarczą.

Według UPR jedyną szansą na wyjście z kryzysu jest uwolnienie rynku, to znaczy umożliwienie swobodnego działania przedsiębiorcom, bez ingerencji państwa. UPR proponuje, żeby reformy polegały na znaczącym zmniejszeniu opodatkowania, w postaci podatku dochodowego i VAT, akcyzy, a także na zmniejszeniu biurokracji. Według UPR, dzięki takim rozwiązaniom, szybko zostanie pobudzona polska produkcja. „Musimy postawić na potencjał Polaków, zamiast go hamować, zabierając nawet 70% dochodu w różnych podatkach. Należy zostawić pieniądze Polakom, którzy sami najlepiej będą wiedzieli jak zainwestować te pieniądze” – tłumaczy Bolesław Witczak, prezes UPR.

UPR uważa, że państwowe gwarancje dla biznesu albo dofinansowanie kredytów, to tylko pomysły, które mogą Polskę wprowadzić w jeszcze większy kryzys. „Już mieliśmy kiedyś państwo, które o wszystko się troszczyło – nazywało się PRL. My chcemy Polski naprawdę bogatej, a tego nie da się zrobić rękami rządu, tylko rękami zwykłych, pracujących Polaków. Państwo musi dać ludziom wolną rękę” – podsumowuje prezes Witczak.

Źródło: www.upr.org.pl


One Response to Recepta na kryzys

  1. antysystemowiec napisał(a):

    Głosy wołających na pustyni i w puszczy, a właściwie dżungli lewactwa maści wszelkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *