Czy Polska posiada strategię na wypadek resetu z Rosją?

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że izolacja Rosji, przynajmniej ta oficjalna, powoli acz konsekwentnie przechodzi do historii Czytaj więcej »

 

Recepta na kryzys

Według Unii Polityki Realnej przyczyną kryzysu jest ingerencja państwa w procesy gospodarcze. UPR proponuje, żeby państwo dało obywatelom wolność gospodarczą.

Według UPR jedyną szansą na wyjście z kryzysu jest uwolnienie rynku, to znaczy umożliwienie swobodnego działania przedsiębiorcom, bez ingerencji państwa. UPR proponuje, żeby reformy polegały na znaczącym zmniejszeniu opodatkowania, w postaci podatku dochodowego i VAT, akcyzy, a także na zmniejszeniu biurokracji. Według UPR, dzięki takim rozwiązaniom, szybko zostanie pobudzona polska produkcja. „Musimy postawić na potencjał Polaków, zamiast go hamować, zabierając nawet 70% dochodu w różnych podatkach. Należy zostawić pieniądze Polakom, którzy sami najlepiej będą wiedzieli jak zainwestować te pieniądze” – tłumaczy Bolesław Witczak, prezes UPR.

UPR uważa, że państwowe gwarancje dla biznesu albo dofinansowanie kredytów, to tylko pomysły, które mogą Polskę wprowadzić w jeszcze większy kryzys. „Już mieliśmy kiedyś państwo, które o wszystko się troszczyło – nazywało się PRL. My chcemy Polski naprawdę bogatej, a tego nie da się zrobić rękami rządu, tylko rękami zwykłych, pracujących Polaków. Państwo musi dać ludziom wolną rękę” – podsumowuje prezes Witczak.

Źródło: www.upr.org.pl


One Response to Recepta na kryzys

  1. antysystemowiec napisał(a):

    Głosy wołających na pustyni i w puszczy, a właściwie dżungli lewactwa maści wszelkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *