Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Referendum to klęska Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL, a sukces PiS i KORWINa

Cala Polska solidarnie olała referendum Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL. Partie te, które popierały JOW i zachęcały do udziału w referendum, pokazały, że mogą w sumie liczyć na dużo mniej niż 7,8% zdyscyplinowanego elektoratu, a także zmarnowały 100.000.000 złotych na swoją brudną polityczną hucpę, która miała im zapewnić wsparcie przed wyborami parlamentarnymi. Polacy nie dali się zmanipulować i solidarnie zbojkotowali referendum.


Hucpę, którą kosztowała Polaków sto milionów rozpoczęła decyzja ówczesnego prezydenta Komorowskiego Bronisława, który by zdobyć poparcie wyborców Pawła Kukiza zdecydował się zadać trzy pytania referendalne. Pierwsze o wprowadzenie JOW - które doprowadzi realnie do zapewnienia monopolu władzy oligarchom. Drugie o to czy potrzeba zmiany systemu finansowania partii - nie wiadomo na jaki inny np. na dwa razy większe finansowanie. I trzecie pytanie o to czy administracja skarbowa ma dbać o interes podatnika – choć kwestie ta od dekad jest unormowana w prawie administracyjnym, a praktyka anty obywatelska jest po prostu przejawem łamania prawa przez instytucje publiczne.

Według ostatecznych informacji Państwowej Komisji Wyborczej, Kukizowi, Komorowskiemu, PO i Nowoczesnej PL udało się skłonić do udziału w referendum tylko 7,8% wyborców – w wyniku czego referendum jest nieważne. By było ważne musiało by zagłosować w referendum powyżej 50% uprawnionych do głosowania.

- 78,75% glosujących opowiedziało się za wprowadzeniem JOW zgodnie z instrukcjami Kukiza, PO i Nowoczesnej PL.
- 82,63% za zmianą, na nie wiadomo co, sposobu finansowania partii.
- 94,51% glosujących opowiedziało się za przestrzeganiem prawa przez urzędników

Do bojkotu referendum wzywała partia KORWIN. Z godnie z sugestiami partii Janusza Korwina Mikke postąpiło 92.52% uprawnionych do glosowania. Niestety ich decyzja nie odzwierciedla poparcia dla wolnościowców, tylko pogardę elektoratu dla polityki spod znaku Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL. Na tej pogardzie dla establishmentu i pseudo antysystemowców niewątpliwie zyska PiS. Wyniki referendum są zapowiedzią sukcesu tej partii w wyborach parlamentarnych.

Totalna klęska Kukiza to też klęska władz Ruchu Narodowego, które swoją decyzją o zaangażowaniu się w głupi pomysł listy Kukiza, osunęły Ruch Narodowy z sceny politycznej i doprowadzili do zniszczenia inicjatywy, w której nadzieje pokładały setki tysięcy młodych patriotów. Lista Kukiza zbudowana była wokół poparcia JOW, idei sprzecznej z ideą wszechpolską narodowców, i ze zdrowym rozsądkiem - wiadomo było, że bezsensowny pomysł Kukiza skończy się klęską. Nie ma usprawiedliwienia i wytłumaczenia dla decyzji władz Ruchu Narodowego.

Jan Bodakowski


3 Responses to Referendum to klęska Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL, a sukces PiS i KORWINa

 1. pawel napisał(a):

  Panie Janie!

  Przecenia Pan mądrość Polaków w tym sensie, że „nie dali się zmanipulować”. Jestem w 100-procentach pewny, że zbojkotowało może kilka procent, natomiast ponad 80 procent nie wiedziała, że jest jakieś referendum. Mówię to po swoim przykładzie – człowieka, który się interesuje i stara się nie być obojętnym. Gdyby mnie znajomy nie odwiedził w niedzielę i nie obwieścił, że wraca z referendum, też bym zapomniał. Nie znaczy to, że poszedłem, bo nie poszedłem, ale nie znaczy to też że zbojkotowałem, bo nie zbojkotowałem. Po prostu widziałem bezsens tego przedsięwzięcia i szkoda mi było czasu na wychodzenie z domu. Ale nie znaczy to też, że nagle zapałałem miłością do KORWIN-a czy PiS. Nie przesadzajmy, Panie Janie w wyciąganiu zbyt pochopnych wniosków

 2. f napisał(a):

  również ominąłem info o referendum. nie oglądam tv, inne osoby też nie wiedziały.
  Komor zrobił sobie darmową kampanię przez to referendum, Polacy tylko stracili.

 3. Logik napisał(a):

  To byl fajny trick sluzb. Wyeliminowac ze sceny to co mialo sluzyc tylko na chwile zeby w ramach wyborow pociagnac za soba zbuntowanych tradycyjnym ukladom. Udalo sie jak zawsze. To proste – prosty obywatel nie mysli logicznie, jesli w ogole mysli, to tylko o zarciu, napiciu sie, spaniu i seksie. Wyrafinowana polityczna gra obca jest nawet wiekszosci obywateli posiadajacych tzw. wyzsze wyksztalcenie. Jak mgr Bogdan nie mysli (albo w prawdzie widzi teorie spiskowe a nie fakty), to czego oczekiwac od kierowcy busa czy kasjerki z Biedronki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *