Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Rekonfiguracja – audiobook Andrzeja Danilkiewicza (Adama Kalickiego)

Powieść „Rekonfiguracja” naszego publicysty Andrzeja Danilkiewicza, piszącego na PROKAP jako Adam Kalicki, jest już do pobrania w formia audiobooka. Dla tych, którzy wolą jednak czytać wciąż pozostaje wersja w formacie PDF.
Rekonfiguracja to utwór niebanalny, który robi wszystko aby zachować pozory banalności. Autor pod pretekstem historii sensacyjnej już na wstępie pokazuje swoją wizję rychłej przyszłości. Technokratyczny i totalitarny świat jest tylko tłem do pokazania iskry nadziei, tak jakby dobro zostało w nas tylko zagłuszone przez dobiegający z monitorów i głośników krzyk rozpaczy. Ta nadzieja jest stara, a mimo to zaskakująca. Książka – jak sam podkreśla autor – trudna jest do jednoznacznej oceny i wymyka się gatunkowym klasyfikacjom. Wyrazistość i namacalność przedstawionego świata, który wydaje się być zakorzeniony w naszej rzeczywistości powoduje, że przesłanie książki jest jeszcze bardziej czytelne i nie pozwala o tej historii zapomnieć.

Drugi powód wyjątkowości „Rekonfiguracji” to forma jej publikacji. Książka jest dostępna od miesięcy bezpłatnie w Internecie i zyskała rzeszę czytelników. Paradoks powieści polega na tym, że owa krytyka świata technologii trafia pod strzechy wykorzystując jej mechanizmy.

Całość zajmuje 565MB, a długość nagrania to 9 godzin i 35 minut.

Pobierz audiobooka…

Pobierz książkę w formacie PDF…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *