Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Rekonfiguracja – audiobook Andrzeja Danilkiewicza (Adama Kalickiego)

Powieść „Rekonfiguracja” naszego publicysty Andrzeja Danilkiewicza, piszącego na PROKAP jako Adam Kalicki, jest już do pobrania w formia audiobooka. Dla tych, którzy wolą jednak czytać wciąż pozostaje wersja w formacie PDF.
Rekonfiguracja to utwór niebanalny, który robi wszystko aby zachować pozory banalności. Autor pod pretekstem historii sensacyjnej już na wstępie pokazuje swoją wizję rychłej przyszłości. Technokratyczny i totalitarny świat jest tylko tłem do pokazania iskry nadziei, tak jakby dobro zostało w nas tylko zagłuszone przez dobiegający z monitorów i głośników krzyk rozpaczy. Ta nadzieja jest stara, a mimo to zaskakująca. Książka – jak sam podkreśla autor – trudna jest do jednoznacznej oceny i wymyka się gatunkowym klasyfikacjom. Wyrazistość i namacalność przedstawionego świata, który wydaje się być zakorzeniony w naszej rzeczywistości powoduje, że przesłanie książki jest jeszcze bardziej czytelne i nie pozwala o tej historii zapomnieć.

Drugi powód wyjątkowości „Rekonfiguracji” to forma jej publikacji. Książka jest dostępna od miesięcy bezpłatnie w Internecie i zyskała rzeszę czytelników. Paradoks powieści polega na tym, że owa krytyka świata technologii trafia pod strzechy wykorzystując jej mechanizmy.

Całość zajmuje 565MB, a długość nagrania to 9 godzin i 35 minut.

Pobierz audiobooka…

Pobierz książkę w formacie PDF…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *