Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Rekrutacja na obóz na Malcie

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykański Language of Liberty Institute organizują obóz języka angielskiego, wolnego rynku i idei wolności: Liberty English Camp. Tym razem tygodniowa impreza odbędzie się na słonecznej Malcie, w ostatnim tygodniu kwietnia. Na stronie www.malta.languageofliberty.org ruszyła rejestracja uczestników.Organizatorzy stawiają sobie za cel zaznajomienie młodych ludzi z filozofią wolności, pomagając im przy tym szlifować umiejętności językowe. - Program naszego obozu bazuje na fundamentach takich jak: ekonomia wolnego rynku, założenia klasycznego liberalizmu, nieskrępowana przedsiębiorczość. Wierzymy, że teoria może iść w parze z praktyką, dlatego nie koncentrujemy się tylko na wykładach, ale przede wszystkim na aktywności uczestników – mówi Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.

Angielski z Tyrmandem

Bardzo istotnym wyróżnikiem Liberty English Campu jest jego walor językowy. Uczestnicy aktywnie partycypując w zajęciach (dyskusje w niewielkich grupach, debaty, warsztaty tematyczne)  automatycznie władają językiem angielskim. To, że inaczej niż w tradycyjnej szkole, zgłębiają tematy żywo ich interesujące, wzmaga motywację i przynosi oczekiwane efekty. – Wielu naszych młodych adeptów dopiero na obozie „otwiera się” językowo, przełamując barierę, która dotąd ich blokowała – przyznaje Glenn Cripe, dyrektor wykonawczy Language of Liberty Institute, pomysłodawcy obozu.

Uczestnicy obozu, pośród których dominują studenci, rozwijają swoje umiejętności pod okiem nauczycieli i instruktorów. Ci zaś stanowią bardzo międzynarodowe grono. Są pośród nich Polacy, Amerykanie, a także Serb i Australijczyk. Przedstawiciele świata organizacji pozarządowych, jak i biznesu. Osobą, która zalicza się do pierwszej jak i drugiej kategorii jest Matthew Tyrmand, syn słynnego pisarza Leopolda, który spędził dekadę jako inwestor na Wall Street, a obecnie rozwija prężną organizację „Open the Books”, prześwietlającą władze stanowe i federalne w USA.

Wiosenny wypad na Maltę

Poprzednich sześć edycji obozu odbyło się w Polsce. Dlaczego zdecydowano się zmienić lokalizację na małą śródziemnomorską wyspę? – Na kilku poprzednich obozach studenci sugerowali nam, abyśmy zorganizowali obóz w jakimś atrakcyjnym, ciepłym kraju. Wybór padł na Maltę, gdyż oferuje fantastyczną pogodę, niskie ceny, a także jest łatwo dostępną destynacją z całej Europy – podsumowuje Jacek Spendel, organizator obozu. Siedem dni na Malcie ma być wypełnione nie tylko zajęciami, debatami i warsztatami odnośnie funkcjonowania wolnego społeczeństwa, ale także dużą dozą rozrywki.

Organizatorzy otwarli rejestrację na stronie www.malta.languageofliberty.org Tygodniowy obóz, odbywający się w terminie 23-30 kwietnia, kosztuje 160 euro (w tym: program i materiały, noclegi, wyżywienie), natomiast przelot pozostaje we własnym zakresie. Tanie linie oferują przeloty w tym terminie w cenie wahającej się od 500 do 750 zł, głównie z Krakowa i Wrocławia.

Więcej informacji udziela:
Jacek Spendel
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości
tel. +48 509 615 488
e-mail: spendel@fundacjawip.org


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *