Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

RGW bez ściemy

Radio Gazety Wyborczej pozbyło się właśnie (dopiero!) pana Igora Janke uchodzącego tam wcześniej za tradycyjnego wolnorynkowa, a ostatnio za pisiora. Tym samym w codziennych porankach odrzucono ostatnią zasłonę dymną i pozostawiono dość wyraźny lewicowy zestaw. Ktoś uznał, że słuchacze „nie dorośli do demokracji” na tyle, żeby wysłuchiwać raz w tygodniu innego punktu widzenia niż skrajnie lewy. O tym, że dysonans poznawczy wytrąca słuchaczy-czytelników „GW” z równowagi przekonali się kilka dni wcześniej, gdy okazało się, że pan Michnik podpisał listę panu Kaczyńskiemu budując piramidę 1,7 mln podpisów.

Gwoździem do – od dawna domykanej – trumny był fakt, że pan Janke odważył się opisać jak sztab pana marszałka sejmu nie zareagował na zaproszenie do salonu24. Następnie pan Żakowski zechciał życzliwie wysłuchać kłamstw pani Kidawy-Błońskiej, że sztab o niczym nie wie a zaproszenia nie było, zaś pan Janke, w konsekwencji, opublikował dowody.

W ramach przyjaźni polsko-radz… rosyjskiej pozostaje zmienić teraz nazwę radia na „Radio Cała Prawda”, na pamiątkę gazety „PRAWDA”, której nazwa była największym prasowym żartem komunizmu.

A pan Janke chyba sobie poradzi. Kiedyś miałem przyjemność (w „studio” TV Wirtualnej Polski) uczestniczyć w prowadzonej przezeń debacie* z kandydatem PSL Łukaszem Fołtynem. I choć mocno przechylona w lewo Wirtualna Polska postarała się wyszukać „najgłupsze” moje zdjęcie jakie miała, to pan Janke zachowywał się w czasie rozmowy jak na dziennikarza przystało. I za tą rzadką wśród dziennikarzy zajmujących się polityką postawę wypada podziękować i życzyć zawodowych sukcesów.

Wojciech Popiela

* http://wybory2007.wp.pl/wid,9302841,wiadomosc.html?ticaid=1a2ae


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *