W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Rostowski nie popuszcza nawet unijnym dotacjom

Okazuje się, że od odsetek od unijnych dotacji zdeponowanych na bankowych kontach trzeba zapłacić podatek. Tak zdecydował właśnie Naczelny Sąd Administracyjny. Od samych dotacji podatku płacić nie trzeba, jednak od odsetek, które sąd uznał za przychód, już tak.Jak podaje portal Money.pl „…wyrok dotyczy funduszu poręczeniowego, który udziela poręczeń kredytów i pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorców w ramach realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w latach 2007-2013. Środki na te poręczenia pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przed udzieleniem poręczenia fundusz deponuje je na lokatach bankowych”. W 2011 roku Fundusz spytał sąd czy ma płacić podatki od zdeponowanych środków. Sąd uznał, że od samych środków nie, ale od odsetek tak.

Fundusz odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, lecz skarga została oddalona. Sprawa trafiła w końcu do NSA. Ten 6 sierpnia 2013 roku potwierdził orzeczenie WSA w Olsztynie.

Ten wyrok to w sumie mała pociecha dla podatników. Bo czego nie rozkradną cwaniaki od dzielenia unijnych dotacji, to skubnie minister finansów. W tym przypadku nie zachodzi nawet możliwość wyboru między dżumą a cholerą…

P

 


9 Responses to Rostowski nie popuszcza nawet unijnym dotacjom

 1. Wojtek.S. napisał(a):

  Niech Rostowski wprowadzi podatek od samych dotacji unijnych w wysokości 90%. Może w końcu ten socjal przestanie niszczyć przedsiębiorczość.

 2. Marko napisał(a):

  Brawo bohaterze. Popieram! Zelazne haslo „socjal niszczy przedsiebiorczosc” trzeba upowszechnic i to natychmiast! Wysylamy milion maili do Dzeka. Od razu. Niech wie, ze nie bedziemy popierac tej perwersyjnej idei.

 3. Centrala Ligi Oszustów napisał(a):

  Dzi3kujemy Panie Marko za donos na towarzysza opozycjonist3. Od teraz będziemy wytrwale go szukać i na p3wno nam się już nie wywinie. Za dobrą postawę godną pochwały, otrzym4 Pan od nas czerwony medal spod znaku sierpa i młota. Jeszcze sto lat fałszowani4 historii i dojdziemy do upragnionej władzy. Wiadomość jest zaszyfrowana i tylko Pan towarzyszu Marko moze ją zobaczyć. Po tym fakcie wiadomość ulegnie samozniszczeniu…
  3, 2, 1…

 4. Marko napisał(a):

  Do czego to prowadzi kapitalizm..Do nadprodukcji burakow…

 5. Halleth napisał(a):

  Komentarz do artykulu: przeciez to oczyiwste, ze nalezy placic podatek. Skoro WSZYSCY mamy placic podatek od zyskow kapitalowych, jaka to roznica, skad pochodza pieniadze, ktore generuja te zyski? Inne pytanie: w jakim celu te pieniadze znajduja sie na rachunku z wiekszym niz 0% oprocentowaniem? Odpowiedz: zeby bilans rachunku wzrastal. Skoro tak, to jakim prawem akurat ten przyrost mialby byc zwolniony z podatku?

 6. Marko napisał(a):

  Ciekawe, jak by wyglądała PO-lska gdyby nie UE.

 7. Marko napisał(a):

  Kolejny agent podpisujacy sie moim imieniem. bardzo popularne to imie sie stalo ostatnio w PRL bis…bardzo.

 8. Marko napisał(a):

  A propos Panie Redaktorze jak dziala agentura kapitalizmu (tez obecna na pana stronce). Niech Pan poczyta.

  Oto wpis:

  „Kasia Tusk, córka jaśnie nam panującego Donalda Tuska wnuka wermachtowca dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmującego sie całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne środki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniędzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjeżdżając ze swojego mieszkania w centrum Gdańska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia się pytanie, skąd Katarzyna T. posiadała tak znaczne środki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN – 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokości 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakie powiązania pomiędzy upadającym Amber Gold, a córką premiera. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michal Tusk plątał się w wyjaśnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Skąd te pieniądze? WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI”.

  A teraz kommentarze agentow do tego wpisu (podobne do tych na Pana stronce w tonacji czyli nie trzymajace sie watku tylko atakujace wpisujacego):

  http://biznes.onet.pl/forum/miasto-zabierze-mieszkania-zapominalskim,0,954394,112650645,czytaj.html

 9. Na upały napisał(a):

  Na tej stronie są znawcy i koneserzy win wszelakich oraz TYLKO i AŻ smakosze dobrych alkoholi. Oto co znalazłem na upały, jakie są w Jewropie, a są winami, jak przypuszczam smakowitymi winami: http://www.pch24.pl/wina-na-lato—biale–czerwone-i—-zielone,16890,i.html
  A Państwo tutaj tylko polityka, ekonomia, gospodarka i na zmianę finanse, dochody, polityka, i inne WAŻNE i gardłowe sprawy. Zapominacie o pięknie i dobru. Smacznego wypoczynku i relaksu oraz więcej luzu, bo i tak wyżej tyłka nie da się skoczyć. Chyba, że da, więc próbujecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *