Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Rostowski: w drugiej połowie roku polska gospodarka ruszy z kopyta

Minister finansów Jacek Rostowski zasugerował Radzie Polityki Pieniężnej, iż przy swoich kolejnych decyzjach dotyczących polityki finansowej powinna uwzględnić ostatnie dane GUS i rozważyć obniżenie stóp procentowych. Zdaniem Rostowskiego może to pozytywnie wpłynąć na ożywienie gospodarcze.Przypomnijmy, że w piątek 18 stycznia br. GUS ogłosił dane z polskiej gospodarki, z których wynika, że produkcja przemysłowa spadła o prawie 11 procent w skali roku. Ministerstwo Finansów, tego samego dnia wydało komunikat, w którym przyznało, iż spodziewało się takiego wyniku. Dziś, minister Rostowski stwierdzi, że dane GUS „są zgodne z oczekiwaniami”, a w drugiej połowie roku polska gospodarka zacznie przyspieszać. Ostatnie dane GUS nie są – według ministra finansów – „dramatycznym tąpnięciem”, a druga połowa roku będzie pod znakiem wyraźnego odbicia.

Szkoda, że w cytowanej przez agencje prasowe wypowiedzi ministra Rostowskiego nie podano, z jakich przesłanek wypływa jego optymizm. Może i nam zrobiłoby się wówczas lżej na sercu.

PSz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *