Rabini z Europy chcą rozwoju żydowskiej edukacji w Polsce

Najważniejszą sprawą - z punktu widzenia rabinów - jest w Polsce inwestowanie w szkolnictwo. Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie - twierdzi Michalkiewicz Czytaj więcej »

 

RPO zbada sprawę pracowników FSO

Podczas pobytu RPO Adama Bodnara w Bielsku-Białej w dniu 18.10.2017r. wręczyłem oficjalny wniosek o ponowne zbadanie materiałów NIK, dokumentacji Prokuratury w Warszawie oraz Umowy Definitywnej z Fiatem pod kątem naruszenia praw obywatelskich ponad 25 tys. byłych pracowników FSM poprzez pozbawienie ich praw majątkowych do puli bezpłatnych akcji pracowniczych.


Pan Rzecznik Praw Obywatelskich potwierdził własnym podpisem przyjęcie wniosku, a ponadto umożliwił mi ponad pół godzinne spotkanie z prawnikiem RPO, którego mogłem szczegółowo zapoznać z tematem.

Pan Adam Bodnar stwierdził, że sprawy akcji pracowniczych są mu bliskie merytorycznie i na pewno RPO zajmie się tematem FSM.

Warto zaznaczyć, że drugim tematem, który został poruszony była sprawa RAŚ i w bezpośredniej rozmowie jaką miałem możliwość odbyć z RPO, Adam Bodnar wyraził obawę, że Polska może wkrótce mieć ten sam problem jaki ma teraz Hiszpania z Katalonią. Na moje pytanie dlaczego policja chroni antypolskie marsze RAŚ, odpowiedział, że:...." RAŚ jest organizacją legalną, jednak organizowanie kontr-manifestacji przeciw RAŚ też jest legalne"...

Rzecznik Praw Obywatelskich odniósł się również do sprawy przewlekłości postępowań w naszych sądach.

Rajmund Pollak

foto.: Autor


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *