Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Rusza nabór do Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, projekt edukacyjny Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykańskiego Language of Liberty Institute, rozpoczyna nabór do jesiennej edycji. Na stronie www.akademialiderow.edu.pl można rejestrować się na semestralny kurs przeznaczony dla osób rozważających zaangażowanie w życie społeczne.Kolejna odsłona Akademii obfituje w szereg nagród, można otrzymać stypendium na amerykańskie studia MBA, jak również wyjechać na programy stażowe do Stanów Zjednoczonych.

Jesienna edycja, będącą już czwartą odsłoną tego cieszącego się popularnością (ponad 550 absolwentów) projektu, przynosi sporo interesujących nowości. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się szeroka oferta kursów fakultatywnych oraz rozbudowany program stypendialny dla najlepszych absolwentów. Witryna internetowa www.akademialiderow.edu.pl umożliwia rejestrację w dwóch opcjach: dla słuchaczy „rzeczywistych” i „wirtualnych” – tłumaczy Jacek Spendel, dyrektor Akademii – Rozróżnienie polega na tym, że ci pierwsi fizycznie będą brali udział w zajęciach w Krakowie, natomiast drudzy śledzić będą zajęcia poprzez e-learning – dodaje. Uczestnicy kursu z obu grup będą mogli przystąpić do końcowych egzaminów i ubiegać się o nagrody.

Dotychczasowe moduły kształcenia zostały znacznie wzbogacone pod względem merytorycznym. Uruchomiona została nowa formuła zajęć z komunikacji społecznej – będzie to projekt „kampanijny”, składający się z wykładów i warsztatów przygotowujących do prowadzenia profesjonalnej kampanii społecznej, w stylu amerykańskim – podkreśla dr Maciej Turek, amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który poprowadzi zajęcia. Nowością jest także kurs „Zarządzanie firmą w języku angielskim”, prowadzony przez Sylwię Martynowicz-Cavalcant, ekonomistkę uczącą na co dzień w Mesa Community College w Arizonie. Osoba, która z najlepszym wynikiem ukończy ten kurs, otrzyma stypendium pokrywające pełny koszt (opiewający na 3372 USD) studiów MBA na amerykańskiej uczelni Executive Academy of Scottsdale.

Poza kursem podstawowym, który kończy się egzaminami (z zakresu ekonomii, polityki, etyki), Akademia przygotowała także serię kursów fakultatywnych. Wiedzę z zakresu ekonomii można uzupełnić na kursach „Ekonomii dla Zielonych”, „Ekonomii dla zaawansowanych”, bądź „Ekonomii w języku angielskim”. Interesująco prezentuje się także nowy kurs o nazwie „Prawo dla Zielonych”, dzięki któremu uczestnicy mogą poznać najważniejsze aspekty systemu prawnego w jakim żyjemy na co dzień.

Największą gratką dla uczestników są niewątpliwie wyjazdy na staże do Stanów Zjednoczonych. Absolwenci Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów wyjadą na staże do wiodących amerykańskich think-tanków: Leadership Institute w Arlington oraz Goldwater Institute w Phoenix. Co istotne, organizatorzy stażów pokrywają wszelkie koszty związane z przelotem i pobytem w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, organizatorzy oferują stypendia pokrywające wyjazdy na szkoły letnie: w Czechach, Słowenii, i na Ukrainie. Należy zaznaczyć, że nagrody zarezerwowane są dla najlepszych, by wyjechać na staże i szkoły letnie należy uplasować się w ścisłej czołówce rankingu końcowego.

Organizatorzy z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości podkreślają, że Akademia jest projektem skierowanym do ludzi ambitnych i pełnych pasji – To będą poważne wykłady i warsztaty dla pracowitych i wymagających młodych ludzi. My tym oczekiwaniom sprostamy: oferujemy solidny kurs, po którym można uzyskać interesujące wyjazdy na zagraniczne staże i szkoły letnie – podkreśla Jacek Spendel. Akademia daje także szanse na spotkanie się z nietuzinkowymi postaciami, którzy będą gośćmi specjalnymi sobotnich zjazdów. W tym gronie znajdziemy znanych dziennikarzy, polityków, naukowców, a także podróżników. Do tych ostatnich zalicza się Magda Bębenek (w internecie znana jako Magu Bee), autorka książki „Polka Potrafi”, której patronem jest Polsko-Amerykańskiej Akademia Liderów.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu wsparciu, większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy. Słuchacze w wymiarze „rzeczywistym” zapłacą 250 zł, natomiast „wirtualni” jedynie 150 zł za cały, trwający ponad trzy miesiące, kurs. Rekrutacja do IV edycji Akademii trwa do 23 września, inauguracja odbędzie się 5 października w Krakowie.

Więcej informacji udziela:

Jacek Spendel
Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości,
e-mail: spendel@fundacjawip.org
tel. + 48 509 615 488

Organizatorzy:

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Fundacja nastawiona jest w przede wszystkim na działania edukacyjne. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. Organizacja jest członkiem międzynarodowej sieci ATLAS.

Language of Liberty Institute jest  amerykańską organizacją zajmującą się organizacją letnich obozów Liberty English Camp. Podczas trwających tydzień obozów studenci mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wolnorynkowej ekonomii, filozofii wolności oraz przedsiębiorczości. Obozy dają także sposobność do rozwinięcia umiejętności językowych poprzez uczestnictwo w grupach konwersacyjnych, debatach i innych formach aktywności. Pierwszy Liberty English Camp odbył się w 2005 roku na Litwie, a następnie w dziewięciu krajach na trzech kontynentach, także w Polsce.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *