Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Rusza rekrutacja na jesienną edycję PAAL!

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, projekt edukacyjny Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykańskiego Language of Liberty Institute, rozpoczyna nabór na jesienną edycję. Kolejna odsłona Akademii obfituje w szereg nagród, w tym możliwość wyjazdu na programy stażowe do Stanów Zjednoczonych. Organizatorzy tej edycji zadbali, by pod względem programowym stanowiła ona nową jakość na rynku edukacyjnym, która otworzy absolwentom cały szereg perspektyw.


Dotychczas uczestnicy mieli możliwość odbycia kursów z zakresu filozofii polityki, ekonomii, etyki gospodarczej oraz komunikacji społecznej. Zajęcia odbywały się co tydzień w Krakowie, zaś dzięki specjalnej platformie e-learningowej zapis trafiał do kursantów w każdej części Polski. Trzymiesięczną naukę wieńczyły egzaminy, które wyłaniały zwycięzców. Wysoka pozycja na liście rankingowej otwierała drzwi do kariery: dzięki strategicznemu partnerstwu z amerykańskimi organizacjami oraz europejskimi think-tankami czołowi absolwenci mieli możliwość wyjazdu na zarobkowe staże w najbardziej prestiżowych instytucjach.

Podczas VI edycji kurs zostanie w całości przeniesiony na platformę e-learningową, która została w tym celu dodatkowo zmodyfikowana, tak by uczestnicy mieli możliwość jeszcze lepszego kontaktu między sobą oraz z prowadzącymi. Organizatorzy natomiast planują przeprowadzić szereg otwartych, całodniowych szkoleń z zakresu Public Relations, zarządzania projektami oraz personal brandsingu. Będą one realizowane niejako w zastępstwie kursu menadżerskiego, który odbywa się raz do roku.

„W naszej Akademii staramy się odejść od typowych schematów, które nie przystają do szybko zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego nasi wykładowcy to przede wszystkim praktycy świata biznesu oraz osoby na co dzień zarządzające zespołami ludzi. Uczestnicy nie będą tylko biernymi słuchaczami. Od każdego wymagamy pełnego zaangażowania w zajęcia” – mówi Bartłomiej Pasiowiec, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

Co tydzień na specjalną platformę e-learningową trafiać będą materiały z nagraniami z wykładów, prezentacjami multimedialnymi, lekturami i innymi wartościowymi zasobami. Uczestnicy będą w stałym kontakcie mailowym z wykładowcami, zaś trzymiesięczny kurs zakończą egzaminy – zwycięzca wyjedzie na zarobkowy staż do Goldwater Insitute w Phoenix (stan Arizona) a pozostali czołowi absolwenci otrzymają propozycje wyjazdów na prestiżowe szkoły letnie do Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowenii i na Ukrainę. Każdy, kto ukończy kurs otrzyma wraz z certyfikatem nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów Akademii.

Dla żądnych dodatkowej dawki wiedzy, Akademia przygotowała także serię kursów fakultatywnych. Wiadomości z zakresu ekonomii można uzupełnić na kursach „Ekonomii dla Zielonych”, bądź „Ekonomii dla zaawansowanych”. Interesująco prezentuje się także nowy kurs o nazwie „Prawo dla Zielonych”, dzięki któremu uczestnicy mogą poznać najważniejsze aspekty systemu prawnego, w jakim żyjemy na co dzień. Materiały z wszystkich wymienionych zajęć będą dostępne również za pośrednictwem platformy e-learnignowej.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu wsparciu, większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy. Uczestnicy kursu zasadniczego zapłacą jedynie 200 zł za ponad 40 godzin materiałów. Rekrutacja na V edycję Akademii potrwa do 3 października, inauguracja odbędzie się dzień później w Krakowie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *