Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Rząd Tuska popiera szarą strefę!

Nie wprost oczywiście, ale pośrednio jak najbardziej. Premier wraz z ministrem finansów, Jackiem (Janem) Vincentem Rostowskim (Rothfeldem) zapowiedział bowiem wzrost akcyzy na alkohol i papierosy w 2014 roku.Akcyza na mocne alkohole wzrosnąć ma o 15 procent. Premier Tusk nie ukrywa, że podwyżka nie ma na celu ograniczenia spożycia wódki wśród Polaków, lecz po prostu chodzi o zwiększenie wpływów do budżetu. Minister finansów już wyliczył, że pół litra kosztować będzie o około 2 zł więcej. Wysokości akcyzy na wyroby tytoniowe na razie nie podano, jednak minister Rostowski stwierdził, trochę jakby na przekór premierowi, że będzie się cieszył jeśli dzięki tej podwyżce Polacy mniej będą palić, nawet jeśli miałoby to oznaczać spadek dochodów do budżetu.

Można być już teraz pewnym, że marzenie ministra Rostowskiego do pewnego stopnia się spełni. Polacy zapewne będą mniej palić…, ale papierosów produkowanych w obiegu oficjalnym. Podobnie już teraz można ze stu procentową pewnością przepowiedzieć, że Polacy również mniej będą w przyszłym roku pić, ale alkoholu z oficjalnego obiegu. Premier Donald Tusk jest historykiem, więc w jego przypadku może być różnie, ale ministra finansów, człowieka z takimi tytułami, uczestnika zlotów Grupy Bilderberg, trudno podejrzewać o głupotę. Ostatnią decyzję rządu o podwyżce akcyzy w 2014 roku można wytłumaczyć jedynie poparciem ministra Rostowskiego dla „szarej strefy” i przekonaniem do tego również, mało kumającego, premiera Tuska.

Oby tak dalej! Jest szansa, że w końcu całe społeczeństwo zejdzie do podziemia, a wtedy już na pewno jakaś zmiana będzie musiała nastąpić.

Paweł Sztąberek


5 Responses to Rząd Tuska popiera szarą strefę!

 1. Marko napisał(a):

  Jak zwykle pan nie zalapal o co chodzi w tej podwyzce. Tu wcale nie chodzi o budzet i jakies tam w nim dziury. Dziur w nim nie ma i nie bedzie bo FED wydrukuje Dzekowi tyle, ile zechce – z powietrza. Pytanie rodzi sie zatem o co biega jesli budzet to tylko zaslona? Otoz odp jest banalnie prosta: o pauperyzacje ludzi i kolejne ograniczenia ich swobody. W temacie papierosow tez o ukryte podwyzki cen, ktore zniechecic maja Niemcow do jezdzenia po papierosy do PRL bis a szmuglerow do handlu nimi w DE. Jesli juz to szara strefa zostanie w tym wypadku ukrocona a nie powiekszona. Podobne zabawy od dluzszego czasu dotykaja obywateli niemieckich. Na wielu odcinkach drogi zmiejszono prodekosc do 30 km argumentujac to bezpieczenstwem przechodniow tyle ze w wiekszosci miejsc gdzie postawiono znaki nikt nie chodzi…inna sprawa to obowiazkowe opny zimowe i plakietyki ekologiczne w miastach. Masz auto, placisz pelny podatek drogowy jak wszyscy a nawet do domu nie wolno ci podjechac bo akurat ma zolte kolko a nie zielone…Niedlugo Tuskomatol wprowadzi to samo w PRL bis. Dla waszego dobra obywatele!

 2. paweł napisał(a):

  Cały problem Marko w tym, że czasem się zgadzamy. Inaczej jednak widzimy drogi wyjścia. Inaczej definiujemy pojęcia. Ale to nie powód, żeby od razu wyzywać się od matołów, cymbałów itp. Nie piszę tego akurat w odniesieniu do powyższego Pańskiego komentarza, ale tak na przyszłość. Matołów nigdzie nie brakuje, ale jakieś elementarne zasady wymiany poglądów powinny obowiązywać. I kieruję te słowa do wszystkich, po każdej ze stron barykady.

  A wracając do komentarza… „szara strefa zostanie w tym wypadku ukrocona a nie powiekszona”. A ja myślę inaczej. Ludzie są bardzo innowacyjni i przedsiębiorczy i jakoś sobie poradzą. Jestem tego pewny.

 3. Marko napisał(a):

  Podstawowa sprawa tutaj jest taka Panie Redaktorze – jest trzecia droga a Pan i reszta mowicie, ze nie ma. Cieszy, ze ma Pan przeblyski zdrowego rozsadku, w duchu zapewne czesto przyznaje Pan racje, ale trudno jest sie Panu oderwac od wiary w oszolomstwo kurwinowskie i caly ten smieszny kapitalistyczny belkot. Co do reszty – nie musimy sie zgadzac. Matolow i cymbalow nalezy tepic jak robactwo. Niech sie Pan nie stresuje jednak, bo widac, ze ewouluje we wlasciwym kierunku. Choc niezkyle opornie i powoli. A szkoda…

 4. Emill napisał(a):

  Co z tego że na zdrowy rozsadek powyżka akcyzy na alkohol i papierosy jest bezsensem. Ze rozwinie się jeszcze bardziej szara strefa. Rząd polki uparcie od kilku lat twierdzi że wszelkie podwyżki to polecenie EU. Na nic spadające wpływy do budżetu, rozrost szarej strefy. Ludzie głosują nogami, szczególnie ci z małymi dochodami, ich nie stać na coraz droższe alkohole czy papierosy.

 5. Marko napisał(a):

  Czlowieku a kto normalny chla wUde i kopci? Moze zajmij sie zdrowym stylem zycia i jego porpagowaniem a nie gorzala i petami. Niech podnosza ceny pod niebo, moze ludzie w koncu zaczna normalniej oddychac. Budzet nie potrzebuje zadnej kasy z dymkow i berbeluchy. Ale zeby to wiedziec i rozumiec trzeba przestac byc Ignorantem Gospodarczym. Idz po Zdrowy RozSONdek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *