Rząd, zamiast wsparcia przedsiębiorczości stosuje jej prohibicję

Ja mówię biskupom: skoro się modlimy o powołania kapłańskie i zakonne, czemu się nie modlimy o powołania przedsiębiorców? Czytaj więcej »

 

Sarkozy obraża Czechów

Według informacji PAP, Czesi bardzo obrazili się na Francuzów. Przyczyną tego zamieszania jest wypowiedź francuskiego prezydenta, Nicolasa Sarkozy’ego, będąca reakcją na zachowanie francuskich firm samochodowych. Prezydent Francji miał powiedzieć: „nie po to dajemy pieniądze na restrukturyzację przemysłu samochodowego, by dowiedzieć się, że kolejna fabryka przenosi się do Czech czy gdzie indziej”.

– To, co powiedział Nicolas Sarkozy, jest nie do uwierzenia – tak te słowa skomentował – według PAP – premier Czech, Mirek Topolanek.

Słowa Sarkozy’ego mogą mieć poważne reperkusje polityczne. – Jeśli ktoś chciał poważnie zagrozić ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, nie mógł wybrać lepszego sposobu i momentu – skomentował je Topolanek.

Czechy są jedynym państwem Unii, które nie zajęły jeszcze stanowiska wobec Traktatu Lizbońskiego. Głosowanie nad nim w czeskim parlamencie ma się odbyć 17 lutego.

opr. PS


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *