Zakonnik na emeryturze

Kiedyś zakonnicy nie przechodzili na emeryturę. Dzisiaj idą z duchem czasu i robią tak jak większość Czytaj więcej »

 

Skarbówki na odsiecz budżetowi

Na Onet.pl czytamy, jak w praktyce wygląda „liberalizm” a’la Platforma Obywatelska…

„Eksperci formy doradczej Deloitte spodziewają się w najbliższym czasie nasilenia kontroli skarbowych. Ich zdaniem w taki sposób władze skarbowe będą chciały wypełnić lukę w budżecie. Deloitte szacuje, że z tytułu podatku od dochodów firm w tym roku wpłynie około 8 do 9 mld zł mniej niż zakładano przed nowelizacją.

Tomasz Konik z Deloitte uważa, że nasilone kontrole skarbowe mogą być sposobem na łatanie dziury budżetowej. Z tego powodu można spodziewać się, że kontroli będzie więcej i będą ostrzejsze niż do tej pory.

Inny ekspert, Tomasz Nierobisz zwraca uwagę, że fiskus może zainteresować się nowymi, dotąd niesprawdzanymi obszarami działalności przedsiębiorstw.

Ekonomiści podkreślają jednocześnie, że przedsiębiorcy w starciu ze skarbówką nie są bezbronni i w razie konfliktu mogą wykorzystywać narzędzia, jakie daje im ordynacja podatkowa oraz dyrektywy Unii Europejskiej…”

Od redakcji: Nagle okaże się, że lekarstwem na etatyzm „liberalnej” PO jest „liberalizm” socjalistycznej UE… Paranoja goni paranoję…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *