Czy Polska posiada strategię na wypadek resetu z Rosją?

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że izolacja Rosji, przynajmniej ta oficjalna, powoli acz konsekwentnie przechodzi do historii Czytaj więcej »

 

„Ślady krwi” Jana Polkowskiego nagrodzone

Laureatem pierwszej edycji Nagrody Identitas został Jan Polkowski, autor "Śladów krwi" za próbę stworzenia wielkiej panoramy skomplikowanych polskich losów, pytanie o nasze splątane korzenie, a przy tym pokaz maestrii w operowaniu językiem polskim.


Przewodniczący Jury Nagrody części literackiej – Paweł Lisicki tak uzasadnił ten wybór:

slady_krwi_polkowski,,Kapituła nagrody Identitas zdecydowała się nagrodzić książkę <<Ślady krwi>> Jana Polkowskiego. To dzieło wybitne, w oryginalny i głęboki zarazem sposób pokazujące losy całego pokolenia Polaków. Jednocześnie jest to piękna przypowieść o poszukiwaniu tożsamości przez jednego człowieka, głównego bohatera książki, który pragnąc odnaleźć siebie i zrozumieć kim jest musi zmierzyć się z przeszłością swoją, swojej rodziny, swego narodu.

Książkę Polkowskiego wyróżnia też niezwykły język, czysty, nasycony metaforami, mocny, prawdziwie poetycki. To proza najwyższych lotów".

Przypominamy, że ponad rok temu egzemplarz książki Jana Polkowskiego był - dzięki uprzejmości Wydawnictwa M - nagrodą w jednym z konkursów PROKAPA.

M


One Response to „Ślady krwi” Jana Polkowskiego nagrodzone

  1. Maciej Dybowski napisał(a):

    Być może dobra książka? Tylko dlaczego bardzo nieładnie podpisana – imię i nazwisko autora z małej litery? Czepiam się. Lecz chodzi o zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *