Wizyta prezydenta Dudy w USA bez konkretów

Pomimo szumnych zapowiedzi o przełomie, prezydent Andrzej Duda przywozi z Waszyngtonu tylko słowa Czytaj więcej »

 

Socjalizm jako gwałt zbiorowy

Grzegorz Braun (reżyser, publicysta) i dr Jan Przybył (wieloletni wykładowca historii kultury polskiej) rozmawiają o socjalizmie. Ciąg dalszy z cyklu „Otwartym tekstem”. Realizacja Marcin Janowski i Radomir Nowakowski.

 


 


6 Responses to Socjalizm jako gwałt zbiorowy

 1. Marko napisał(a):

  Ku…wa co za belkot. Ci goscie nie analizuja faktycznego planu, jaki byl wtedy realizowany, za to nabijaja sie z „socjalizmu”, ktorego w ogole nie bylo. To wyjatkowo prymitywna propagandowka. Jaki maja w tym cel? Facet z tytulem dr rzuca oklepanym „zartem” o rzezniku, a pajac nagrywajacy ten belkot o malo sie nie pojszczal z radosci. Czy w koncu ktos pojawi sie i powie, ze ten niby socjalizm to byl banksterski plan „wujek Stalin”, ktory na celu mial okradzenie bogacacej sie populacji i jej znaczaca redukcje fizyczna, najpierw droga tzw. II wojny swiatowej a potem przez „objecie wladzy przez masy ludowe”. Te ludowe masy mialy gowno do powiedzenia, a za sznurki pociagli banksterzy, to oni wymyslili „domiary” prywaciarzom, a masy ludowe karmili wodka i nadziejami na mieszkanie w spoldzielni krotko przed renta i talonem na malego fiata.

 2. chwdp napisał(a):

  Głupi jesteś MARKO!

  Banksterzy CCCP 🙂

  UHAHAHAHA GNOMIE TY!

 3. Grzegorz napisał(a):

  Tak dla przypomnienia wizja Marko:

  Pozbawiamy władzy „banksterów” poprzez likwidację pieniądza. W zamian wprowadzamy „państwo-firmę”, w której „sprawni menedżerowie” za pomocą skomplikowanych algorytmów kontrolują popyt i podaż wszystkich towarów i usług na rynku. Znika wstrętna pogoń za zyskiem. Każdy pracuje dla dobra ogółu. Zasoby gospodarcze w końcu zaczynają być sprawiedliwie dystrybuowane. Nie ma bogatych, czy biednych. Następuje ogólna harmonia. Wszyscy żyją długo i szczęśliwie!

 4. Marko napisał(a):

  Dwoch kurwinowskich idiotow juz szczeka. Kiedys byl jeden, teraz jest dwoch, za chwile bedzie tych przyglupow caly batalion. Musicie sie bardzo bac faktow.

 5. Grzegorz napisał(a):

  Widzę, że im częściej przedstawiam twój program gospodarczy, tym w większą furie wpadasz.

 6. Papciochmiel napisał(a):

  Zwolennicy socjalizmu uwielbiają zagmatwane przepisy, karkołomne algorytmy i wszelkie dzielenie włosa na czworo, ponieważ proste przykłady ukazują jak na dłoni, że jest to poroniony pomysł chorych naprawiaczy świata.
  Polecam prosty przykład: http://dwagrosze.com/2013/11/przyblizanie-socjalizmu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *