Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Socjalizm jako gwałt zbiorowy

Grzegorz Braun (reżyser, publicysta) i dr Jan Przybył (wieloletni wykładowca historii kultury polskiej) rozmawiają o socjalizmie. Ciąg dalszy z cyklu „Otwartym tekstem”. Realizacja Marcin Janowski i Radomir Nowakowski.

 


 


6 Responses to Socjalizm jako gwałt zbiorowy

 1. Marko napisał(a):

  Ku…wa co za belkot. Ci goscie nie analizuja faktycznego planu, jaki byl wtedy realizowany, za to nabijaja sie z „socjalizmu”, ktorego w ogole nie bylo. To wyjatkowo prymitywna propagandowka. Jaki maja w tym cel? Facet z tytulem dr rzuca oklepanym „zartem” o rzezniku, a pajac nagrywajacy ten belkot o malo sie nie pojszczal z radosci. Czy w koncu ktos pojawi sie i powie, ze ten niby socjalizm to byl banksterski plan „wujek Stalin”, ktory na celu mial okradzenie bogacacej sie populacji i jej znaczaca redukcje fizyczna, najpierw droga tzw. II wojny swiatowej a potem przez „objecie wladzy przez masy ludowe”. Te ludowe masy mialy gowno do powiedzenia, a za sznurki pociagli banksterzy, to oni wymyslili „domiary” prywaciarzom, a masy ludowe karmili wodka i nadziejami na mieszkanie w spoldzielni krotko przed renta i talonem na malego fiata.

 2. chwdp napisał(a):

  Głupi jesteś MARKO!

  Banksterzy CCCP 🙂

  UHAHAHAHA GNOMIE TY!

 3. Grzegorz napisał(a):

  Tak dla przypomnienia wizja Marko:

  Pozbawiamy władzy „banksterów” poprzez likwidację pieniądza. W zamian wprowadzamy „państwo-firmę”, w której „sprawni menedżerowie” za pomocą skomplikowanych algorytmów kontrolują popyt i podaż wszystkich towarów i usług na rynku. Znika wstrętna pogoń za zyskiem. Każdy pracuje dla dobra ogółu. Zasoby gospodarcze w końcu zaczynają być sprawiedliwie dystrybuowane. Nie ma bogatych, czy biednych. Następuje ogólna harmonia. Wszyscy żyją długo i szczęśliwie!

 4. Marko napisał(a):

  Dwoch kurwinowskich idiotow juz szczeka. Kiedys byl jeden, teraz jest dwoch, za chwile bedzie tych przyglupow caly batalion. Musicie sie bardzo bac faktow.

 5. Grzegorz napisał(a):

  Widzę, że im częściej przedstawiam twój program gospodarczy, tym w większą furie wpadasz.

 6. Papciochmiel napisał(a):

  Zwolennicy socjalizmu uwielbiają zagmatwane przepisy, karkołomne algorytmy i wszelkie dzielenie włosa na czworo, ponieważ proste przykłady ukazują jak na dłoni, że jest to poroniony pomysł chorych naprawiaczy świata.
  Polecam prosty przykład: http://dwagrosze.com/2013/11/przyblizanie-socjalizmu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *