Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Sodomici w natarciu

Portal Onet.pl omawia raport unijnej Agencji Praw Podstawowych

„Geje i lesbijki padają w UE ofiarami szeroko rozpowszechnionej dyskryminacji – wynika z opublikowanego raportu unijnej Agencji Praw Podstawowych. Szereg negatywnych przykładów pochodzi z Polski.

Homofobia niszczy w Europie ludzkie zdrowie i kariery, a problem ten może być poważniejszy niż się uważa, gdyż ofiary zjawiska boją się o nim mówić w obawie przed ostrą reakcją – przestrzega raport poświęcony społecznej sytuacji gejów i lesbijek w UE.

Unijna agencja ocenia, że policja w większości państw nie umie radzić sobie z naruszaniem prawa w tej dziedzinie, a wiele rządów i szkół nie traktuje tych spraw z wystarczającą powagą. Tworzy to zaklęty krąg, z ofiarami, które wolą pozostać „niewidzialne”, niż przyznawać się od swej orientacji seksualnej czy zgłaszać przypadki naruszenia ich praw.

Podkreślono, że osoby homoseksualne doświadczają szykan i dyskryminacji w miejscu pracy, a w wielu państwach nie mogą prawnie usankcjonować swego związku. Zwrócono uwagę, że choć w mediach obraz homoseksualizmu nieco się poprawił, wciąż przeważają stereotypy.

Raport uwzględnia badania we wszystkich 27 państwach Unii. Piętnuje przypadki napastowania, agresji słownej i fizycznej, zastraszania osób homoseksualnych czy zakazu pokojowych demonstracji, tak jak to miało miejsce w Polsce w latach 2004-05 r.

„Podstawowe prawo do wolności zgromadzeń było ograniczone albo przez władze publiczne, albo przez ataki kontrdemonstrantów (…); tego rodzaju incydenty były zgłaszane w pięciu krajach członkowskich: Bułgarii, Estonii, Łotwie, Polsce i Rumunii” – głosi raport.

Dla kontrastu: w Holandii, Austrii, Szwecji, Francji czy Hiszpanii do barwnych parad zwanych „Gay Pride” dołączają przedstawiciele władz, czasem nawet ministrowie. Tymczasem w Polsce, Grecji, Rumunii, we Włoszech oraz na Cyprze i Malcie z ust przedstawicieli władz, a także Kościoła, można usłyszeć uwłaczające uwagi pod adresem homoseksualistów – wytykają autorzy raportu. (…)

Zdaniem autorów homofobia jest powszechna w szkołach, gdzie geje i lesbijki padają ofiarami złośliwych uwag albo molestowania seksualnego, a słowo „gej” jest używane jako wyzwisko. Polska jest wymieniona wśród krajów, gdzie do takich przypadków doszło w ciągu ostatnich pięciu lat. (…)

Dyrektor Agencji Praw Podstawowych Mortem Kjaerum ocenił, że władze krajów członkowskich UE nie robią wystarczająco dużo, by zwalczać dyskryminację osób homoseksualnych. Wnioski płynące z raportu uznał za „alarmujące” i wezwał m.in. do uwzględnienia w programach szkolnych kwestii orientacji seksualnej, specjalnych szkoleń dla policjantów, czy też umożliwienia anonimowego składania skarg na dyskryminację.”

Źródło: www.onet.pl


4 Responses to Sodomici w natarciu

 1. inkwizytor napisał(a):

  Zboczeniec NIE, sodomita NIE, pedał NIE, homoniewiadomo NIE, gej NIE, to w końcu jak? Może WKAKAŁKO albo CHÓJWDÓPĘ, będzie dobrze i ładnie? Ciekawe kiedy, za 5 może 10 lat będzie pozwoleństwo dla zboczeńców z pod znaku: p e d o f i l i, z o o f i l i oraz n e k r o f i l i ??

 2. inkwizytor napisał(a):

  Zboczeniec NIE, sodomita NIE, pedał NIE, homoniewiadomo NIE, gej NIE, to w końcu jak? Może WKAKAŁKO albo CHÓJekWDÓPĘ, będzie dobrze i ładnie? Ciekawe kiedy, za 5 może 10 lat będzie pozwoleństwo dla zboczeńców z pod znaku: p e d o f i l i, z o o f i l i oraz n e k r o f i l i ?? Bo transwentyści, transeksualiści i inni pornografowie są już bardziej uprzywilejowani niż sodomici.

 3. mieeeetek napisał(a):

  Zapowiadam walkę onanistów o swoje prawa !!!! Nie pozwolimy spychać się do podziemia !

 4. kochającyinaczej napisał(a):

  a onanistkom z ogóreczkiem albo banankiem albo wystruganym z drewna kołeczkiem nie należą się przywileje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *