Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Solidaryzujmy się z Panią Ewą Błasik

To straszne jak bardzo rosyjskie służby specjalne potrafiły zafałszować prawdziwe przyczyny tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Jeszcze bardziej haniebne jest to, co uczynili kłamcy z MAK, bo nie dość, że całą winą za katastrofę obarczyli polskich pilotów, to jeszcze wysunęli oszczerstwa i intrygi.

Moskiewska machina zakłamania i preparowania przebiegu ostatnich sekund lotu poszła tak daleko, że w pierwszej wersji kopii nagrań z czarnych skrzynek Rosjanie nie dostarczyli właśnie tych kilkunastu ostatnich, najważniejszych sekund. Rodzinom ofiar nie szczędzono niedomówień, a najbardziej tendencyjny raport MAK znieważył generała Andrzeja Błasika.

Oświadczenie Pani Ewy Błasik z 13 stycznia 2011 roku powinno poruszyć serce każdego prawdziwego Polaka. Nie możemy pozwolić jako Polacy, aby kłamstwo smoleńskie trwało jak onegdaj trwało kłamstwo katyńskie.

Chciałbym publicznie stwierdzić, że w pełni solidaryzuję się z Panią Ewą Błasik i dlatego publikuję jej oświadczenie, którego nie opublikowała w „Wiadomościach” telewizja publiczna.

Rajmund Pollak

Poniżej pełna treść oświadczenia Ewy Błasik, wdowy po generale Andrzeju Błasiku, ogłoszone w budynku Sejmu w dniu 13 stycznia 2012.

Ewa Błasik: „Dzień dobry. Szanowni państwo, mój mąż, pierwszy pilot Rzeczpospolitej przygotowywał mnie że nić jego życia może zostać przerwana w wyniku katastrofy lotniczej.  Raport MAK traktuję jako haniebną próbę szkalowania pamięci mojego męża, generała Andrzej Błasika. Tezy MAK na temat roli mojego męża są powtórzeniem propagandowego stanowiska władz rosyjskich, sformułowanego już w godzinę po katastrofie, gdy w sposób oczywisty nie mogło być na ten temat jakichkolwiek dowodów. W tym miejscu pragnę stanowczo podkreślić iż w dostępnym i znanym materiale dowodowym, nie ma żadnej przesłanki wskazującej na zawartość alkoholu we krwi mojego męża w chwili katastrofy. Nie ma również dowodów które potwierdziłyby że mój mąż w jakikolwiek sposób wywierał pośredni czy bezpośredni nacisk na pilotów.
Ten lot miał być dla męża wyjątkowy, miał tam również wypełnić osobistą misję, przyjąć Komunię Święta w intencji dziadka swojej bratowej, żołnierza armii Hallera, policjanta zamordowanego w Twierdzy Twerskiej. Dlatego ten wylot przeżywał tak podniośle. Dlatego osobiście meldował panu prezydentowi o gotowości wylotu, i nie jest możliwe aby spożywał alkohol. Mój maż, Andrzej Błasik, polski żołnierz, pilot, dowódca sił powietrznych całe swoje życie poświecił służbie ojczyźnie. Był bardzo dobrym dowódcą, szanowanym i podziwianym, w Polsce i w siłach NATO. Mój mąż był również, a może przede wszystkim człowiekiem honoru. Dziś ten honor próbuje mu się odebrać na oczach całego świata. Polski rząd powinien bronić godności oficerów, w tym godności mojego męża. Szczególnie powinien ich bronić w sytuacji gdy oni sami tego uczynić nie mogą. Dlatego chcę stanowczo zaprotestować, przeciwko bierności rządu pana premiera Donalda Tuska. W sprawie tragedii smoleńskiej zawiodły władze państwa polskiego.
Liczę jednak że nie zawiodą Polacy, i będą do końca upominać się by prawda o katastrofie smoleńskiej została ujawniona.
 Dziękuję państwu za uwagę.”

Foto: PSz/Prokapitalizm.pl13 Responses to Solidaryzujmy się z Panią Ewą Błasik

 1. pedzio_kamilek napisał(a):

  […komentarz usunięty z powodu niskiego poziomu wypowiedzi, graniczącego z rynsztokiem…]

 2. Grześ napisał(a):

  Skąd ty [… usunięto słowo z uwagi na jego obraźliwy charakter …] PEDZIO KAMILEK w tym portalu się znalazłeś???

 3. chinczyk ludowy napisał(a):

  Chyba jednak ktoś od admina tej strony powinien interweniować. Wyzwiska niejakiego ‚pedzio_kamilek’ przegięły pałę. Wolność wypowiedzi wolnością ale….

 4. Marko napisał(a):

  Portal prokapitalizm schodzi na…no wlasnie na co? Dyskusji merytorycznej na tematy gospodarcze juz od dawna nie ma, za to wszyscy sie wzruszaja kiedy pojawi sie tekst polityczny. Tematy zastepcze swietnie odwaracaja jak widac uwage od glownego nurtu…

 5. Michał Nawrocki napisał(a):

  @ All – to co, wprowadzamy cenzurę, tzn. kasujemy wszystkie komentarze, które nie przypadną nam do gustu? Tylko żeby później nie było płaczu 😛

 6. paweł napisał(a):

  Cóż, najwyżej będzie płacz 🙁

 7. chinczyk ludowy napisał(a):

  Nie cenzurę wprowadzamy lecz rzeczową argumentację i kulturę szczególnie kulturę ogólną zwaną czasami dobrym wychowaniem. Głupcowi można powiedzieć że jest głupi lecz nie obrażając go.

 8. Marko napisał(a):

  chinczyku ludowy jestes tutaj jednym z ostatnich, jacy prowadza rzeczowa argumentacje. I nie badz zly – po prostu nie potrafisz. A nie potrafisz bo nie masz wiedzy i niewiele rozumiesz z otaczajacej rzeczywistosci. Czy z takim kims da sie rzeczowo rozmawiac?

 9. Michał Nawrocki napisał(a):

  @ chińczyk ludowy – cóż, doskonale rozumiem, sam jestem popędliwy. Ale proponuję inne wyjście – ignorować chamstwo i dyskusję nie na temat. To boli bardziej, niż cenzura 🙂

  Pozdrawiam serdecznie
  Michał Nawrocki

 10. Marko napisał(a):

  Panie Michale to chociaz niech Pan dyskutuje na temat. Bo tutaj juz nie ma dyskusji na zaden temat a najwiecej postow jest w temacie czy ktos jest chamem czy nie. Swiat schodzi na psy. A wlasciwie ludzie go sami tam sprowadzaja..

 11. Jacek napisał(a):

  Rozumiem że PEDZIO KAMILEK przegiął pałę, (jak napisał chinczyk ludowy)!
  A Grzes, (zwracający się do interlokutora „psie”) to już nie ???
  Oj dwuznaczną macie moralność!

 12. pawel napisał(a):

  Słuszna uwaga. Już admin skorygował niedopatrzenie.

 13. chinczyk ludowy napisał(a):

  Panie Michale Nawrocki słusznie prawisz. A o p.Grześiu z jego psem po prostu zepomniałem. Cóż emocje są złym doradcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *