Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Spiskowa historia Polski według Miszalskiego

„Najnowsza spiskowa historia Polski”, wydana nakładem wydawnictwa 3s media, to wybór artykułów Mariana Miszalskiego. Kombatanta walk narodowo wyzwoleńczych. Niepokornego publicysty szczerze piszącego o komunistach, Żydach, i niejawnych ośrodkach realnej władzy. Celnie opisującego jak bezpieczniackie kliki, lojalne wobec wrogich Polsce ośrodków władzy, wyniszczają naszą ojczyznę.Miszalski w swoich tekstach nie kryje, że parlamentarne partie działają na szkodę Polski. Wprost pisze, że integracja z Unią Europejską była likwidacją polskiej suwerenności i niepodległości. Zdaniem Miszalskiego spiski były i są powszechne w historii i na scenie politycznej.

Marian Miszalski urodził się 1948.. Ukończył wydział prawa Uniwersytetu Łódzkiego i podyplomowe dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1973-1981 był dziennikarz łódzkiego „Głosu Robotniczego”. Już w latach 70 udzielał się w opozycji. Działał w NSZZ Solidarność. Internowany. Od 1983 współprowadzi ze Stanisławem Michalkiewiczem nielegalne wydawnictwo „Kurs”. Działał w KPN, PC, UPR. Dziś publikuje w „Niedzieli”, „Najwyższym Czasie”, paryskim „Głosie Katolickim”. Jest autorem kilku książek i tłumaczem (między innymi powieści Jeana Raspaila, publicystyki Guy Sormana, książki „Wandea. Ludobójstwo francusko-francuskie”).

W „Najnowsza spiskowa historia Polski” Miszalski opisał kulisy: upadku Gomułki i Gierka, stanu wojennego, zabójstwa księdza Jerzego, afery Żelazo, FOZZ, likwidacji kary śmierci, okrągłego stołu i wyborów 4 czerwca. Autor książki przybliżył też czytelnikom kulisy: planu Balcerowicza, konstytucji 1997, integracji z UE, zabójstw Dębskiego, Sekuły i Papały, afery Rywina, PO, katastrofy smoleńskiej, działalności Sądu Najwyższego, rzekomych samobójstw polityków, powiązań partii i mediów.

Zaletą zbioru publicystyki Miszalskiego, prócz ciekawych informacji zawartych w bezkompromisowych tekstach, jest indeks nazwisk, przypisy i zdjęcia ilustrujące tekst.

Jan Bodakowski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *