Braun: Dlaczego wielu dzisiejszych wolnościowców nienawidzi Kościoła katolickiego?

Braun mówi m.in. o nowej generacji tzw. wolnościowców, którzy za wroga nr 1 upatrzyli sobie Kościół katolicki. Co proponują w zamian? Czytaj więcej »

 

Spór protekcjonistów

Portal Interia.pl za radiem RMF podaje:
„Sarkozy zirytował się na „swojego przyjaciela Tuska”

Prezydent Francji krytykuje polskiego premiera w czasie szczytu w Brukseli. Wyraźnie zdenerwowany Nicolas Sarkozy zasugerował, że Francja nie jest bardziej protekcjonistyczna niż Polska. Tak Sarkozy odparł postawione mu zarzuty na spotkaniu przywódców dziewięciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zorganizowanym w polskim przedstawicielstwie w Brukseli.

– Mogę się podpisać pod deklaracją państw wschodnich przeciwko protekcjonizmowi ekonomicznemu. Przypominam sobie jednak dyskusję z moim przyjacielem Donaldem Tuskiem, który chciał uratować polskie stocznie i któremu pomogłem w przekonaniu Komisji Europejskiej, żeby zgodziła się na pomoc finansowa dla stoczni. Czy oskarżyłem wtedy pana Tuska o protekcjonizm? – zapytał Sarkozy zdenerwowany tym, że zarzucono mu protekcjonizm ekonomiczny w sektorze motoryzacyjnym.

Sarkozy chciał zakazać francuskim koncernom samochodowym przenoszenia produkcji do wschodnich krajów Unii, między innymi do Czech, na co nie zgodziła się Bruksela…”

źródło: Interia.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *