Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Steve Forbes: Złoto niczym Gwiazda Polarna

Redaktor naczelny magazynu ekonomicznego Forbes pisze na łamach miesięcznika, iż „waluta powinna być oparta na parytecie złota, bo złoto lepiej niż jakiekolwiek arbitralne ustalenia określa wartość pieniądza”.

„Katastrofy gospodarcze nie wynikają z wadliwego działania zasad wolnego rynku. Są one wynikiem błędnych decyzji rządów, które, jak dało się zaobserwować w latach 30., mogą mieć przerażające konsekwencje. Klucz do stałego wzrostu gospodarczego to zdrowy pieniądz i niskie podatki. Kraje z rozbudowanym systemem opiekuńczym i całą kolekcją państwowych przedsiębiorstw mogą świetnie funkcjonować, o ile trzymają się tych dwóch zasad.” – zauważa Forbes.Redaktor naczelny miesięcznika dodaje, że o fundamentalnym prowadzeniu zdrowej polityki pieniężnej zapomniała dziś większość ekonomistów i zauważa, że bez tego żadnemu państwu nigdy nie udało się osiągnąć gospodarczej stabilność. „Stabilna waluta jest podstawą miliardów transakcji i umów, na których opiera się wzrost gospodarczy. Upraszczając, wyobraźmy sobie, jak trudno byłoby funkcjonować w świecie, gdyby ktoś ciągle zmieniał ustalenia co do liczby minut w jednostce miary czasu, jaką jest godzina.” – pisze.

Dlatego waluta – zdaniem Forbes’a – powinna być oparta na złocie, które redaktor naczelny miesięcznika Forbes określa mianem Gwiazdy Polarnej czyli niezmiennym punktem.

P.


One Response to Steve Forbes: Złoto niczym Gwiazda Polarna

  1. Marko napisał(a):

    No to czekamy na komenatrze nazywajace pana Forbesa „idiota, wirusem, trollem, socjalistyczna gnida, komunista”….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *