Czy cel stawiany aptece kłóci się z celami wolnego rynku?

Cele wolnego rynku są jasno określone, ponieważ zadaniem wolnego rynku jest zwiększenie konkurencyjności towarów i usług na rynku Czytaj więcej »

 

Stowarzyszenie wolnościowe

Z naszej poczty…

Od p. Rafała Urbanowicza otrzymaliśmy poniższe ogłoszenie z prośbą o publikację…

Na początek – jak nie chce Ci się nawet czytać tego tekstu, to wbij nam chociaż licznik na Facebooku 😉 Dobra i taka pomoc…

http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Old-Rebel-Club/114274448640332

Można też podyskutować na forum (odpowiednie działy będą zrobione po południu):

http://www.oldrebelclub.pl/forum/ostatnie

A więc po blisko 6 miesiącach Ich Wysokość Wydział Rejestrowy Sądu Rejonowego w Gdańsku raczył był zarejestrować Stowarzyszenie o roboczej nazwie Old Rebel Club.

W każdym razie rozpoczynamy rekrutację, stroną internetową, ruszymy z portalami społecznościowymi itp.

Jako, że już się nauczyłem (na własnych błędach) jak NIE należy mobilizować ludzi do działania, proszę więc o oferty dorzucenia swojej pomocy do działania na rzecz myśli wolnościowej. A co można robić?

STRONA INTERNETOWA

http://oldrebelclub.pl/

Jak widać strona internetowa jest bardzo uboga. Planujemy uzupełnić ją szybko różnymi materiałami, i poprawić wygląd, w tym celu można:

 • pomóc w poprawie graficznego wyglądu strony (szczegóły u adminki serwisu)
 • sporządzić listę książek wolnościowych;
 • napisać biografie znanych konserwatywno-liberalnych myślicieli, ekonomistów i polityków (zarówno tych światowych, jak i polskich), przy czym proszę się skupić w wersji „światowej” na tych najważniejszych, i raczej konserwatywno-liberalnych, niż na libertariańskich;

DZIAŁANIE

Planujemy już pewne działania, w tym celu potrzebne są informacje. Dlatego też można uczestniczyć w ich zbieraniu, w następujący sposób:

 • zebrać informacje o ustroju gmin w innych państwach. Chodzi o to, żeby pokazać, jak działa normalny samorząd gminny, jak odbywa się podejmowanie decyzji, co mu wolno, a czego nie – tu podejrzewam najlepszym wzorcem jest Szwajcaria i USA, ale może o czymś jeszcze nie wiem. Przyda się to już niebawem.
 • zebrać zbiór uciążliwych, ale drobiazgowych problemów tworzonych przez biurokrację. Chodzi o takie kwestie, którymi zajmowała się komisja Palikota – konieczność dostarczenia zbędnych papierków, które poświadczają to samo, konieczność posiadanie zbędnych uprawnień (była chyba sprawa, że kierowca autobusu nie może kierować osobówką). Muszą to być sprawy wynikające z głupoty ustawodawcy, a nie jego podstępnych zamiarów – jeżeli za jakimś przepisem wyraźnie stoi jakieś lobby, proszę go pominąć. Aha – warto, żeby były to sprawy tyczące się przede wszystkim mieszkańców dużych miast (podejrzewam, że znajdzie się trochę w prawie spółdzielni mieszkaniowych). To jest sprawa wręcz pilna.
 • sporządzenie ankiety osobowej dla członków lub sympatyków ugrupowania – chodzi o pytania dotyczące przydatnych umiejętności, proszę uwzględnić zawód, wykształcenie, ukończone kursy, zainteresowania, pozycje społeczną (np mandat radnego, udział w jakimś stowarzyszeniu), znajomość języków obcych, obsługę aparatu fotograficznego lub kamery (i posiadanie takowych) i co tam komu jeszcze do głowy wpadnie.
 • Sporządzenie wzoru wlepek promujących stowarzyszenie lub idee ko-lib;

PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE

Poszukujemy chętnych do prowadzenia kont na popularnych portalach społecznościowych:

 • Nasza Klasa, Grono, Flicker, Blip, salon24, youtube (wskazana umiejętność obróbki plików multimedialnych). Facebook i Twitter już są zajęte.

ZAPISY,

Chęć zapisania się do stowarzyszenia można zgłaszać na mail kontaktowy. Wpisowe – 0 złotych, składka miesięczna – 15 złotych. Informacje o prawach i obowiązkach członka można otrzymać pisząc na mail kontaktowy.

NAZWA I LOGO

Propozycje odnośnie nazwy i loga można zostawiać na forum internetowym.

INNE POMYSŁY

Inne pomysły także mile widziane. Przy czym jak ktoś rzuca pomysł, to równocześnie wyraża chęć jego realizacji. „Zróbcie to i to” – to proszę mi skrzynki nie spamować. Swoimi uwagami można się dzielić zarówno przez adres mailowy, jak i na forum organizacji.

Proszę to potraktować jako egzamin wstępny – mieliśmy już przeprawę z gazetką, po pierwszym numerze nikt nie chciał się już w to bawić. Jak zobaczymy, że komuś naprawdę zależy – ruszamy z gazetką i kampanią na youtubie.

KONTAKT

Proszę pisać na kontakt@oldrebelclub.pl

W wiadomościach proszę podać co kto chce zrobić i miejscowość w której chce działać (bo tam mieszka, studiuje czy z innych powodów).

PS1: Uprasza się o niestrzelanie fochów na tle personalnym czy poglądowym. Wsio mi rawno czy ktoś jest akapem, konserwatywnym monarchistą czy po prostu chce mieć święty spokój i nie płacić ZUSu. W naszym stowarzyszeniu znajdzie się miejsce nawet dla umiarkowanych osób, szczególnie takich, które różnice poglądowe w sprawach krajowych niwelują skutecznym działaniem w samorządach.

PS2: Organizacja jest STOWARZYSZENIEM. To oznacza, że nie ma na celu działań stricte politycznych. Ma na celu utworzenie i wypromowanie ekipy, która się takich działań będzie podejmować, i zapewnić tej ekipie zaplecze organizacyjne. Jak się komuś roi start w wyborach sejmowych 2011, to nie tutaj – chyba, że ma na zbyciu paręset tysięcy, przynajmniej z setkę kandydatów (nie mylić ze słupami na listach) oraz pomysł na zebranie około 100 tysięcy podpisów w różnych okręgach. My być może coś będziemy kombinować, ale na pewno bez żadnych list i to też temat na później – na razie proszę pokazać, że się CHCE cokolwiek robić.


2 Responses to Stowarzyszenie wolnościowe

 1. Michał Nawrocki napisał(a):

  Panie Rafale,

  pozwolę sobie na dwie uwagi:

  1 – pisanie biografii kons – lib myślicieli: zakładam, że chodziło Panu raczej o notki biograficzne tudzież (nieco obszerniejsze) biogramy uzupełniane informacjami bibliograficznymi; biografia to wynik szczegółowych badań, obszernie podanych; chyba, że ORC planuje badania historyczne 🙂

  2 – zbiór uciążliwych, ale drobiazgowych problemów tworzonych przez biurokrację, wynikających z głupoty ustawodawcy, a nie jego podstępnych zamiarów czy lobbingu; trochę to nielogiczne – skoro jest problem, to zawsze jest to jakaś uciążliwość i trzeba ją zwalczać; dalej – problemy tworzone przez biurokrację wynikają z przepisów, a więc za jedno, jakie były przesłanki przy wprowadzaniu takiej czy innej regulacji. I wreszcie na koniec – wedle jakich kryteriów ustalać, czy dany problem jest wynikiem bezmyślności, podstępnych zamiarów czy lobbingu? Zwłaszcza, że żadna z powyższych przesłanek nie wyklucza pozostały, a skutki zawsze są takie same.

  Tyle moich uwag, nie wiem czy się one Panu przydadzą.

  Życzę powodzenia

 2. Rafał Urbanowicz napisał(a):

  1 – tak zgadza się, chodziło o notki biograficzne
  2 – to (moim zdaniem) dość łatwo zauważyć, za którym bublem ktoś stoi, a za którym nie stał po prostu prawnik z centrum legislacji. Przede wszystkim w ilości papierów można grzebać – czasami treść jednego kwita zawiera się w treści drugiego, w związku z tym konieczność przedstawiania obydwu jest absurdem wynikającym z głupoty. Proszę zresztą o przedstawianie wszystkich propozycji, my to i tak przejrzymy. Przede wszystkim chodzi o to, aby przy okazji nie zmieniać 200 aktów prawnych, a jeden, bo nie mamy kasy na sztab prawników, a każda większa zmiana takiego sztabu wymaga.

  PS: Do ww. listy propozycji dodam jeszcze listę haseł na Wikipedii które należy uzupełnić/poprawić czy nawet stworzyć, a które jakoś dotyczą sfery działań stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *