Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Studia w służbie drugiemu człowiekowi

Wydawać by się mogło, że studiujemy wyłącznie dla siebie - stawiamy na swój rozwój, na chęć doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności. Studiujemy po to, żeby uzyskać dobre przygotowanie do zawodu, by otrzymać dobrze płatną pracę, by wspinać się po drabinie kariery zawodowej. Są jednak takie kierunku studiów, które - choć koncentrują się na samodoskonaleniu - tak naprawdę stanowią przygotowanie do służby drugiemu człowiekowi. Bo czym są nauki społeczne, jak nie właśnie działalnością edukacyjną i wychowawczą - służbą drugiemu człowiekowi?

Podejmij wyzwanie - stań się nowoczesnym pedagogiem

Praca pedagoga to w dzisiejszych czasach misja. To już nie tylko realizowanie podstawowych obowiązków, ale przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom drugiego człowieka. To także zrozumienie otaczającego świata oraz problemów, z którymi przyszło się zmagać niektórym jednostkom społeczeństwa.

Jeśli interesuje Cię nowoczesna pedagogika - Szczecin oraz inne miasta stwarzają doskonałe warunki do nauki. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce studiów, a następnie zrobić wszystko, by stać się studentem. Oferta kształcenia jest bardzo szeroka - pedagogika w Olsztynie może obejmować m.in. resocjalizację z pracą sądową, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną z terapią pedagogiczną, pedagogikę specjalną w zakresie logopedii, pedagogikę resocjalizacyjną. Zawsze możesz też zdecydować się na podniesienie kompetencji w przyszłości, wybierając studia podyplomowe - Warszawa, Lublin, Olsztyn, czy Katowice oferują doskonałe ku temu warunki.

Jeżeli chcesz podjąć wyzwanie i stać się nowoczesnym pedagogiem o wysokiej wrażliwości społecznej, musisz czuć w sobie powołanie. Musisz chcieć nieść pomoc innym, jednocześnie rozumiejąc problemy i oczekiwania osób potrzebujących Twojego wsparcia.

Otwórz się na problemy - stań się pracownikiem socjalnym


Trudne czasy to większe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów w życiu społecznym. Niezdolność do normalnego i samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie to zmora współczesności. Dlatego tak bardzo ważną rolę odgrywa pracownik socjalny. Musi wykazać się dużą odwagą i siłą, by przywrócić takim osobom chęć do powrotu do życia w społeczeństwie.

Do tego przygotowują studia na kierunku Praca Socjalna. Wymagające, uwrażliwiają na losy drugiego człowieka oraz dają przygotowanie merytoryczne. Są drogowskazem, jak postępować w przyszłej pracy, by w pełni zrealizować misję spoczywającą na barkach pracownika socjalnego.

Wybierz uczelnię otwartą na studentów

Chcąc studiować, by w przyszłości służyć drugiemu człowiekowi, warto postawić na uczelnię z aspiracjami, otwartą na studentów. Warto wybrać uczelnię, która nie ogranicza terytorialnie, lecz umożliwia studia e-learning. Wszystkie te wymagania spełnia Wyższa Szkoła im. Janusza Korczaka. Posiada nie tylko podstawową ofertę kształcenia, ale również studia podyplomowe w Olsztynie, Warszawie oraz na innych wydziałach.

Jeżeli interesuje Cię służba drugiemu człowiekowi, postaw na odpowiednie studia - Olsztyn, Warszawa, Katowice czy Szczecin to miasta, która otwierają szeroką drogę edukacyjną.