Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Studia w służbie drugiemu człowiekowi

Wydawać by się mogło, że studiujemy wyłącznie dla siebie - stawiamy na swój rozwój, na chęć doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności. Studiujemy po to, żeby uzyskać dobre przygotowanie do zawodu, by otrzymać dobrze płatną pracę, by wspinać się po drabinie kariery zawodowej. Są jednak takie kierunku studiów, które - choć koncentrują się na samodoskonaleniu - tak naprawdę stanowią przygotowanie do służby drugiemu człowiekowi. Bo czym są nauki społeczne, jak nie właśnie działalnością edukacyjną i wychowawczą - służbą drugiemu człowiekowi?

Podejmij wyzwanie - stań się nowoczesnym pedagogiem

Praca pedagoga to w dzisiejszych czasach misja. To już nie tylko realizowanie podstawowych obowiązków, ale przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom drugiego człowieka. To także zrozumienie otaczającego świata oraz problemów, z którymi przyszło się zmagać niektórym jednostkom społeczeństwa.

Jeśli interesuje Cię nowoczesna pedagogika - Szczecin oraz inne miasta stwarzają doskonałe warunki do nauki. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce studiów, a następnie zrobić wszystko, by stać się studentem. Oferta kształcenia jest bardzo szeroka - pedagogika w Olsztynie może obejmować m.in. resocjalizację z pracą sądową, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną z terapią pedagogiczną, pedagogikę specjalną w zakresie logopedii, pedagogikę resocjalizacyjną. Zawsze możesz też zdecydować się na podniesienie kompetencji w przyszłości, wybierając studia podyplomowe - Warszawa, Lublin, Olsztyn, czy Katowice oferują doskonałe ku temu warunki.

Jeżeli chcesz podjąć wyzwanie i stać się nowoczesnym pedagogiem o wysokiej wrażliwości społecznej, musisz czuć w sobie powołanie. Musisz chcieć nieść pomoc innym, jednocześnie rozumiejąc problemy i oczekiwania osób potrzebujących Twojego wsparcia.

Otwórz się na problemy - stań się pracownikiem socjalnym


Trudne czasy to większe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów w życiu społecznym. Niezdolność do normalnego i samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie to zmora współczesności. Dlatego tak bardzo ważną rolę odgrywa pracownik socjalny. Musi wykazać się dużą odwagą i siłą, by przywrócić takim osobom chęć do powrotu do życia w społeczeństwie.

Do tego przygotowują studia na kierunku Praca Socjalna. Wymagające, uwrażliwiają na losy drugiego człowieka oraz dają przygotowanie merytoryczne. Są drogowskazem, jak postępować w przyszłej pracy, by w pełni zrealizować misję spoczywającą na barkach pracownika socjalnego.

Wybierz uczelnię otwartą na studentów

Chcąc studiować, by w przyszłości służyć drugiemu człowiekowi, warto postawić na uczelnię z aspiracjami, otwartą na studentów. Warto wybrać uczelnię, która nie ogranicza terytorialnie, lecz umożliwia studia e-learning. Wszystkie te wymagania spełnia Wyższa Szkoła im. Janusza Korczaka. Posiada nie tylko podstawową ofertę kształcenia, ale również studia podyplomowe w Olsztynie, Warszawie oraz na innych wydziałach.

Jeżeli interesuje Cię służba drugiemu człowiekowi, postaw na odpowiednie studia - Olsztyn, Warszawa, Katowice czy Szczecin to miasta, która otwierają szeroką drogę edukacyjną.