Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Szczyt hipokryzji

Nie minął tydzień  jak Legendarny Inwestor Warren Buffett wezwał Kongres, żeby go bardziej opodatkował (http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1008) jak Bank of America poinformował, że sprzedał należącej do Buffetta Berkshire Hathaway 50.000 uprzywilejowanych co do dywidendy akcji za 5 mld USD. I otrzymał dodatkowo opcję kupna 700.000.000 akcji zwykłych w przeciągu najbliższych 10 lat po ustalonej cenie. 7, 14 USD za akcję.„Jestem pod wrażeniem ich umiejętności generowania zysków” – powiedział Buffett który, jak Archimedes odkrył nowe możliwości inwestycyjne w wannie. No pewnie. Każdy jest pod wrażeniem tego, jak banki generują „zyski” w ostatnich kilku latach dzięki podatnikom. Może Buffett przeczytał na Bloombergu informację, że w 2008 roku BofA dostał z FED 91,5 mld USD!

http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1012

Wówczas jednak Buffett obstawiał innego finansowego giganta – Goldmana.

Jako, że jest duże prawdopodobieństwo, iż FED będzie znów musiał ratować ich płynność. 6% z każdego jednego miliarda USD to 60 mln USD. A jak tych miliardów będzie znowu koło setki???

Co się dziwić, że Buffett wielomyślnie obiecuje, że się chętnie z rządem podzieli i zapłaci nawet trzydzieści kilka procent z pieniędzy, jakie rządu zabierze podatnikom i da Buffettowi.

To się nazywa dobroczynność. Albo raczej hipokryzja.

Robert Gwiazdowski

Przedruk za http://www.blog.gwiazdowski.pl za zgodą Autora…


4 Responses to Szczyt hipokryzji

  1. Kongres Nowej Prawicy napisał(a):

    największym szczytem hipokryzji jest trzymanie na stanowisku prezesowskim logistyka,który zagrabił pieniądze na swoje wynagrodzenie.Takiej partii i takich ludzi to na pewno nie ma poco popierać,jeszcze ten M.Jurek,który chce pieniędzmi obywateli czyli z grabieży podatkowej wspierać rodziny wielodzietne słup z niego do potęgi jak można z takim iść współpracować.Dobrze,że jest Kongres Nowej Prawicy!jest na kogo oddać głoś.

  2. paweł napisał(a):

    Tak a’propos skoku na państwową kasę. Zdaje się, że JKM wcale nie ukrywa, że zależy mu przynajmniej na 3 procentach, by dorwać się do państwowej dotacji na partie. Chyba że się mylę?

  3. Grześ napisał(a):

    @paweł. Myli się Pan jak Kongres Nowej Prawicy wygra wybory to zlikwiduje wszelkie dotacje z budżetu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *